Futbal, 5. liga: Zvončín a Horná Krupá sa o body delili, Piešťany vyhrali na Záhorí

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.10.2019, 19.25, prispievatelia

Za suverénnym Radimovom sú na ďalších miestach tabuľky s rovnakým počtom bodov Špačince, Piešťany a Brodské, o bod menej má Zvončín.

Futbal, 5. liga: Zvončín a Horná Krupá sa o body delili, Piešťany vyhrali na Záhorí

Juraj Braniša (vpravo) strelil dva góly Piešťan. Foto: Ján Král

V okresnom derby Zvončín – Horná Krupá sa mužstvá o body podelili. Dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu, až v 84. minúte otvoril gólový účet zápasu Jankovič.

Domáci sa však z víťazstva napokon netešili, Horná Krupá kopala v 89. minúte pokutový kop, ktorý premenil Heteš.

Zvončín si tak skomplikoval boj o druhú priečku v tabuľke.

Radimov výsledkovo vyčnieva nad všetkými ostatnými mužstvami v lige, najnovšie sa o tom presvedčili aj Horné Orešany. Už po prvom polčase Záhoráci vyhrávali 3:0, v druhom pridali ďalšie tri góly, ten posledný z pokutového kopu.

Lepšie na Záhorí pochodili Piešťany, ktoré v Mokrom Háji vyhrali 3:2. Domáci po prvom polčase vyhrávali už 2:0, potom však začali góly strieľať hostia z kúpeľného mesta. Najskôr na 2:1 znížil Glos, pár minút pred koncom vyrovnával Braniša. A v 90. minúte to bol opäť Juraj Braniša, kto rozvlnil sieť domácej brány a postaral sa tak o plný bodový zisk Piešťan.

5. liga - 11. kolo:

Zvončín - Horná Krupá 1:1 (0:0)
Góly: 84. Jankovič - 89. Heteš
ZVONČÍN: Strmenský - Daniš, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Jankovič, Planeta, Zelenský, Rumpel, Brečka, Michalovic (Glasa, Vandák, Čambor, Matlák)
H. KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Holič, Zaoral, Heteš, Španka, Blaho, Zázik, Sabo, Nádaský, Šarabok (Maron, Tollarovič)

Mokrý Háj - Piešťany 2:3 (2:0)
Góly: 14. Brezina, 36. Valúch - 65. Glos, 83. a 90. Braniša
PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, Braniša, Korec, Gula, Glos, Horil, Hrnčiar, Modrovič (Klasovitý, Štefanka, Miškech)

Holíč -  Voderady 3:0 (1:0)
Góly: 27. a 79. Martinusík, 87. Masaryk
VODERADY: Rosypál - Hanzel, Tománek, Lacuška, Živický, Pištej, Jurkovič, Budzhak, Ivančík, Prvulović, Páleník (Fatranský, Baboš, Živojinović, Bachratý)

Radimov - Horné Orešany 6:0 (3:0)
Góly: 11. Valsa, 34. a 36. Kessl, 56. Božek, 73. Dermek, 76. Ferenčík
H. OREŠANY: Pekarovič - Malacký, Meško, Blažo, Križan, Rajt, Szabo, Repa, Mesíček, Hodulík, Jusko (Bako, Volner)

Brodské - Moravský Svätý Ján 5:0

Voľno: Špačince

1      TJ Družstevník Radimov            10    9    1    0    32:10    28      16
2   TJ Družstevník Špačince 10 5 4 1 35:16 19   1
3   PFK Piešťany 10 6 1 3 27:14 19   7
4   TJ Baník Brodské 10 6 1 3 21:12 19   4
5   TJ Družstevník Zvončín 10 5 3 2 39:18 18   3
6   TJ Iskra Holíč 10 5 2 3 25:14 17   2
7   FK Bestrent Horná Krupá 10 4 3 3 28:16 15   -3
8   OFK Mokrý Háj 10 3 0 7 22:30 9   -6
9   TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 10 2 1 7 9:45 7   -8