Mitreov pekný gól na body nestačil, Spartak prehral na Myjave so Sereďou

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.10.2019, 18.24, prispievatelia

Bogdan Mitrea v prvom polčase nepremenil penaltu, v druhej časti hry sa trafil ukážkovo z priameho kopu.

Na myjavskom štadióne mohol ísť do vedenia trnavský Spartak už v šiestej minúte zápasu, ale Tavares nevyužil situáciu kedy bol po nakopávanej lopte za obranu sám pre brankárom Serede.

Už o minútu Trnavčania pykali, Mitrea ako posledný obranca neodkopol loptu, spadol a Adam Morong sám pred Rusovom nezaváhal a skóroval.

Vyrovnané mohlo byť v šestnástej minúte, keď Tavares z ľavej strany hľadal v šestnástke Sobczyka, ale ani on, ani Dangubič pri dorážke nemierili presne.

Dangubič vystihol v devätnástej minúte chybu Metalsiho, ale jeho zakončenie mierilo vysoko nad bránu.

V 25. minúte poslal do šestnástky Serede prihrávku Lovat, prebral ju Mitrea a pri otočke bol faulovaný. Nariadený pokutový kop však sám Mitrea nepremenil.

V závere prvého polčasu neuspel strelou spoza šestnástky Emir Halilovič a do kabín sa išlo za nepriaznivého stavu pre Spartak.

Úvod druhého polčasu patril Seredi, Morong mohol po chybe Lovata pridať druhý gól, ale skvelý Rusov ho vychytal.

Krátko pred hodinou hry kopala Sereď roh a po skrumáži v šestnástke sa zblízka presadil extrnavčan Djiby Ba.

Mitrea odčinil nepremenenú penaltu v 78. minúte, keď využil nariadený priamy kop a spoza šestnástky presnou technickou strelou prekonal Ilieva.

V záverečných minútach mal dve príležitosti Alex Sobczyk, ale gól ani z jednej nebol.

Spartak prehral na Myjave so Sereďou 1:2, andelov môžu mrzieť najmä nepremenené šance ako v prvom, tak aj v druhom polčase.