Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Špačince, naplno bodovali aj Zvončín a Horná Krupá

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.10.2019, 18.09, prispievatelia

Piešťany majú v poslednom období dobrú formu, ktorá ich vyniesla v tabuľke na druhú priečku hneď za suverénny Radimov.

Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Špačince, naplno bodovali aj Zvončín a Horná Krupá

Piešťanci oplatili Špačinciam prehru z prvého kola sezóny. Archívne foto: Ján Král

V zápase Piešťany – Špačince sa stretli mužstvá z popredných priečok tabuľky. Diváci v ňom videli dva góly z pokutových kopov, dva góly zo štandardiek a víťazstvo domácich, ktorým sa posunuli na druhé miesto v tabuľke. Piešťany sa ujali vedenia až na konci prvého polčasu gólom Štefanku zo štandardnej situácie.

Na začiatku druhého polčasu pridal ďalší gól Korec, na 2:1 znižoval z pokutového kopu Komadel. Pred koncom zápasu ukázal opäť svoju schopnosť premieňať štandardky Juraj Štefanka a o konečný výsledok 4:1 sa v samom závere postaral gólom z pokutového kopu Braniša.

Zaujímavosťou je, že aj pred týždňom zaznamenal ten istý hráč gól v 90. minúte zápasu.

Zápas Zvončín – Horné Orešany nebol jednoznačnou záležitosťou domácich, ako by mohlo naznačovať postavenie v tabuľke. Domáci sa ujali vedenia gólom Čambora, druhý pridal ešte do polčasu z pokutového kopu Lošonský. V druhom polčase znížil na 2:1 Meško, domáci už tento stav udržali až do konca.

Horná Krupá si z Brodského viezla domov všetky body po víťazstve 2:1. Skóre zápasu otvoril až dvadsať minút pred koncom Žák gólom z pokutového kopu, o pár minút hostia pridali druhý gól, postaral sa oň Šarabok. Príležitosť kopať pokutový kop dostali v 90. minúte aj domáci, premenil ho Ciprys. Aj keď sa potom hralo ešte tri minúty, Horná Krupá si už víťazstvo nepustila.

V zápase Radimov – Voderady sa stretlo prvé mužstvo tabuľky s posledným. Výsledok 7:0 len odráža rozdielnu kvalitu oboch tímov. Kým Radimov ani po jedenástich kolách ešte nevie, čo je to prehra, Voderady zasa nevedia, ako chutí víťazstvo.

5. liga - 12. kolo:

Zvončín - Horné Orešany 2:1 (2:0)

Góly: 26. Čambor, 42. Lošonský - 63. Meško
ZVONČÍN: Smolek - Daniš, Lošonský, Vandák, Klenkovič, Vyskoč, Jankovič, Zelenský, Čambor, Rumpel, Brečka (Glasa, Klokner, Planeta, Balažovič)
H. OREŠANY: Pekarovič - Malacký, Meško, Krchnavý, Križan, Repa, Bako, Rajt, Bačík, Galo, Hodulík (Mesíček, Blažo, Gonos, Volner)

Radimov - Voderady 7:0 (4:0)
Góly: 4. a 66. Božek 21. Valsa, 35. a 72. Černek, 37. Foriška, 87. Vanek
VODERADY: Rosypál - Melnychenko, Tománek, Lacuška, Živický, Budzhak, Sofiets, Jurkovič, Pištej, Zelenský, Páleník (Fatranský, Baboš, Ivančík, Šurina)

Piešťany - Špačince 4:1 (1:0)
Góly: 45. a 86. J. Štefanka, 47. Korec, 90. Braniša - 65. Komadel
PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, J. Štefanka, Braniša, Korec, Gula, Glos, Hrnčiar, Miškech (Klasovitý, Modrovič, Sedláček)
ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Hlúch, Rippel, Cmero, Komadel, Bango, Ondriš, Konečný, Maška, Hrčka

Brodské - Horná Krupá 1:2 (0:0)
Góly: 90. Ciprys - 71. Žák, 77. Šarabok
H. KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Holič, Zaoral, Španka, Blaho, Sabo, Nádaský, Šarabok, Maron, Žák (Tollarovič, Boledovič)

Holíč - Mokrý Háj 2:0

Voľno: Moravský Svätý Ján

1   TJ Družstevník Radimov              11    10    1     0        39:10      31      16
2   PFK Piešťany 11 7 1 3 31:15 22   7
3   TJ Družstevník Zvončín 11 6 3 2 41:19 21   3
4   TJ Iskra Holíč 11 6 2 3 27:14 20   2
5   TJ Družstevník Špačince 11 5 4 2 36:20 19   1
6   TJ Baník Brodské 11 6 1 4 22:14 19   1
7   FK Bestrent Horná Krupá 11 5 3 3 30:17 18   0
8   OFK Mokrý Háj 11 3 0 8 22:32 9   -6
9   TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 10 2 1 7 9:45 7   -8