ŠPORT - Hokej | 22.10.2019, 07.00, prispievatelia

Gladiátori natiahli sériu prehier už na sedem zápasov.

Z Martina a Levíc prišli trnavskí hokejisti naprázdno

Ilustračné foto: shutterstock.com

Pred viac ako tisíckou divákov odohrali gladiátori zápas dvanásteho kola Slovenskej hokejovej ligy v Martine, no nebudú v dobrom spomínať najmä na prvú tretinu.

Domáci tím strelil štyri góly, čím položil základy výhry. Trnavčania Klučiar a Hudec sa presadili až v záverečných minútach a korigovali celkový stav na 6:2 pre domácich.

---

Aj druhý zápas minulého týždňa odohrali trnavskí hokejisti na ľade súpera, ale ani v Leviciach to na body nestačilo.

Gladiátori síce išli do vedenia po góle Bobála, domáci však už v druhej tretine otočili skóre po troch presných zásahoch. Pred druhou prestávkou znížil na rozdiel jediného gólu Roman Jurák a v tretej časti bolo o čo hrať.

V záverečnej tretine dokonca Trnavčan Filip Hudec vyrovnal, ale o všetkých bodoch pre Levice rozhodol v 56. minúte Mrázik.

Pre gladiátorov to bola siedma prehra v rade, získať body budú môcť už v utorok 22. októbra proti výberu Slovenska do 18 rokov.

Na domácom ľade hostia o deň neskôr exligistu zo Žiliny. Zápas sa začína o 17.30.

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 12. KOLO

Martin - HK Gladiators Trnava  6:2 (4:0, 0:0 2:2)
Góly: 1. Barto, 5. Urbánek, 6., 46. a 47. Brezniak, 10. Murček – 49. Klučiar, 59. Hudec

Strely: 47:32
Vylúčenia: 10:11
Presilovky: 4:0

Diváci: 1003

Rozhodovali: Tornay – Pribula, Riš

Martin: Gavalier (Bernát) – Ligas, Themár – Lavička, Šimon – Rusina, Oravec – Rešetár – Poliaček, Murček, Brezniak – Paulíny, Barto, Rudzan – Zeliska, Urbánek, Melcher – Videlka, Langhammer, Nauš

Trnava: Ivanovič (Bruchač) – Vidovič, Mihalko – Burian, Mrázik – Klein, Jakab – Kormúth, Litavec – Klučiar, Hrbáčik, Jurák – Beták, Schmidt, Bobál – Kamenický, Baránek, Mrava – Hudec, Ševčík, Marguš

SLOVENSKÁ HOKEJOVÁ LIGA 13. KOLO

Levice - HK Gladiators Trnava  4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 24. Tužinský, 28. Kuzma, 34. Mihalík, 56. Mrázik – 9. Bobál, 36. Jurák, 43. Hudec

Strely: 44:29
Vylúčenia: 2:2
Presilovky: 2:0