Spartak podľahol Žiline, rozhodol jediný gól

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.10.2019, 20.12, Ján Král

Spartak v druhom polčase zvýšil obrátky a zatlačil súpera, vyrovnať sa mu však napriek viacerým šanciam už nepodarilo.

Spartakovec Dangubič v súboji s Králikom. Foto: trnavskyhlas.sk

Na severnej tribúne, kde sídli kotol Spartaka, bolo netradične veľa žlto-zelenej farby. Domáci ultras sa v týždni pred duelom zmocnili viacero vlajok žilinských fanúšikov a svoju „korisť“ vyvesili na tribúne dole nápismi.

Hosťujúcich fanúšikov, ktorých pricestovalo do Trnavy odhadom dvesto, sa to nepáčilo, zostalo však len pri lomcovaní ochrannou konštrukciou v sektore hostí.

Veľmi sympaticky vyznel z diváckeho pohľadu novovytvorený detský sektor, kde sa v rámci projektu Školy a prípravky na Spartak zišlo asi dvesto detí z Trnavy ale aj z Voderád, Pezinka, Červeníka, Zvončína, Košolnej, Trakovíc, Červeníka, Váhoviec či Horných Orešian.

Prvú šancu v samotnom zápase mala Žilina, Ďurišovu strelu vyrazil Rusov, Balaj zblízka dorážal do bočnej siete. Na opačnej strane opáčil spoza šestnástky Halilovič, Holec si s jeho strelou poľahky poradil.

V 18. minúte predviedol Rusov parádny reflex, keď tečovanú strelu Jánošíka dokázal tesne pred čiarou zachytiť.

Spartak to skúsil znova z diaľky, Holec si poradil však aj s pokusom Záhumenského.

Hra sa potom dlho odvíjala len medzi šestnástkami, až v 44. minúte sa na ľavom rohu trnavskej šestnástky bez prípravy oprel do lopty Demiri a jeho nechytateľný projektil skončil v šibenici Rusovovej bránky – 0:1.

V 55. minúte mala Žilina veľkú príležitosť na zvýšenie vedenia, po Jánošíkovom centri hlavičkoval na zadnej žrdi Ďuriš, Rusov však jeho koníček výborne ustál.

V 64. minúte sa k zakončeniu dostala aj Trnava, Sobczykova strela zo sedem metrov ale nemala potrebnú razanciu a vynikol pri nej Holec. Viac práce mal o čosi neskôr po Tešijovom pokuse.

V 68. minúte po Diogovom centri hlavičkoval na päťke Tavares, Holec loptu pohotovým zákrokom na čiare vyrazil pred Mesíka a dokázal zblokovať aj následnú dorážku trnavského stopéra.

Holec o pár momentov neskôr podržal svoje mužstvo aj pri jedovke Haliloviča, keď vyškriabal loptu spod brvna.

Obrovskú šancu na vyrovnanie v 75. minúte zahodil Yilmaz, po odrazenej lopte sa za obranu Žiliny dostal Yilmaz, svoj únik však zakončil slabo a nepresne.

Spartak sa snažil o vyrovnanie, žilinská defenzíva na čele s Holecom však likvidovala trnavské snahy. V závere už na roh išiel aj brankár Rusov, vyhral hlavičkový súboj pre Mitreu, ktorý sa odhodlal k nožničkám a len tesne minul cieľ.

Gól nedal ani Yilmaz spoza šestnástky a tak po záverečnom hvizde rozhodcu vypuklad žilinská radosť a trnavská frustrácia. Kapitán andelov Mitrea ešte videl za reči smerom k rozhodcovi žltú kartu.

Fortuna liga – 13. kolo:

Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Góly: 44. Demiri

ŽK: Halilovič, Mitrea - Ďuriš, Kaša, Paur, Kurminovski

Rozhodovali: Ziemba – Weiss, Roszbeck

Diváci: 4471

SPARTAK: Rusov – Turňa, Mitrea, Mesík (81. Jakúbek) – Diogo, Halilovič, Tešija, Záhumenský (54. Grendel) – Dangubič (65. Yilmaz) – Sobzcyk, Tavares. Tréner: Chéu.

ŽILINA: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Demiri - Pečovský – Ďuriš (71. Kiwior), Paur (66. Kurminowski), Káčer, Jánošík – Balaj (77. Bernát). Tréner: Kentoš.

Jaroslav Kentoš (tréner Žiliny): „Videli sme veľmi dobrý zápas, z nášho pohľadu sme podali 60 minút dobrý výkon, keď sme súpera držali na dištanc, vypracovali sme si ale aj šance a strelili gól. Škoda príležitosti Ďuriša, ktorú mal v 58. minúte. To bolo zlomové, potom sme sa dostali pod tlak Trnavy, hlavne cez štandardky. Ustáli sme to aj vďaka nášmu brankárovi, ktorý chytil minimálne jednu stopercentnú šancu. Vážime si tieto tri body a ideme ďalej.“

Ricardo Chéu (tréner Spartaka): „Zopakujem to, čo posledné tri zápasy. Boli sme lepší, ale máme nula bodov. Vytvoríme si veľa šancí, ale nedávame z nich góly, sme lepší, ale neskórujeme. Trénujeme to, snažíme sa to zmeniť. Nechceme meniť štýl, akým hráme, ale zlepšiť musíme výsledky. To, že brankár Žiliny bol najlepší hráč na ihrisku, hovorí o všetkom. V prvom polčase sme mali problémy, nekontrolovali sme veci v zápase. Žilina strelila krásny gól, ale je neuveriteľné, že spravíme jednu chybu v strede poľa a inkasujeme z nej. Bol to nádherný gól, ale ako tréner musím premýšľať ako k nemu prišlo a začala ho strata lopty Dangubiča. My tieto chyby súpera nepotrestáme, v závere sme vrhli všetko do útoku, mali sme veľa zakončení, ale zostávame bez bodu. Keď nám vypadne zo zostavy kľúčový hráč ako Lovat, cítime to. Nikde na svete som sa však nestretol s tým, aby rozhodca nastavil iba dve minúty po šiestich striedaniach a aj to ešte ukončil duel šesť sekúnd pred vypršaním nadstaveného času.“