Futbal, 3. liga: Myjava je jesenným kráľom, Malženice bodovali v Považskej Bystrici

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.10.2019, 22.03, Ján Král

Myjava zvládla náročný zápas s Gabčíkovom a po víťazstve 3:0 si ešte viac upevnila postavenie na čele tabuľky. Tretiu ligu západ vedie s osembodovým náskokom a dve kolá pred koncom jesene je tak už jasné, že pomyselný jesenný titul jej neutečie.

Futbal, 3. liga: Myjava je jesenným kráľom, Malženice bodovali v Považskej Bystrici

Juraj Sekera strelil za Malženice v tejto sezóne už sedem gólov. Foto: Ján Král

Druhá je zatiaľ Považská Bystrica, tá v šlágri kola doma zachraňovala remízu v dueli s Malženicami. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, na lavičke mali iba Balážika a náhradného brankára Planického, ktorý napokon musel na záverečné minúty nastúpiť namiesto zraneného Lovása.

Napriek tomu Dynamo v strenutí viedlo po góloch Sekeru a Orolín 3:2, keď za domácich sa presadili Gajdošík a Zuziak.

Konečnú podobu výsledku na 3:3 dal v 70. minúte svojím druhým presným zásahom v stretnutím Gajdošík.

Zaujímavý súboj sa hral v Červeníku, kde si merali sily rezervy fortunaligistov. Góly začali padať po hodiny hry a len do trnavskej bránky. Spartak načal Marek Fábry z penalty, druhý úder pridal Guláš a o víťazstve béčka Nitry 3:0 rozhodol v 77. minúte striedajúci Pánsky.

3. LIGA – 13. KOLO:

Spartak Trnava juniori – Nitra B 0:3 (0:0)

Góly: 62. M. Fábry (pen), 72. Guláš, 77. Pánsky

SPARTAK: Urminský – Michalička, Grík, Marinkovič, Burian, Pavlovčík, Horvát (41. Benovič), Cabral (64.Rafajdus), Bencz (72. Ondreák), Godinho, Kelemen

NITRA: Kuciak – Cehula, Kóša, Elexa, Vaško, Fabiš, Šimončič (85. Šoky), Guláš (83. Michalka), Štefanec, M. Fábry (75. V. Sabo), Tancík (64. Pánsky)

Považská Bystrica – Malženice 3:3 (2:3)

Góly: 16. a 70. Gajdošík, 31. Zuziak – 24. a 45. J. Sekera, 40. Orolín

POV. BYSTRICA: Bobot – Vala, Mravec, Častulín, Twasam, Boris, Zavadzan, B. Gamboš, Gajdošík, Slávik (86. Gáborík), Zuziak

MALŽENICE: Székely – Juriš, Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Magdolen, Orolín, J. Sekera, Halmo (74. Balážik), Železník, Lovás (82. Planický)

11   AFC Nové Mesto nad Váhom 13 4 4 5 12:14 16   -5
12   FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble B     13    4      4     5     17:20       16        -2
13   FC Spartak Trnava B 13 4 2 7 13:22 14   -4
14   FC Slovan Galanta 13 3 4 6 16:18 13   -5
15   FKM Nové Zámky 13 2 4 7 12:30 10   -11
16   KFC Kalná nad Hronom 13 1 3 9 13:25 6   -15