Trnavské volejbalistky začali proti Pezinku výborne, napriek tomu prehrali

ŠPORT - Volejbal | 29.10.2019, 13.01, prispievatelia

Duel sa začal lámať v druhom sete a ďalšie už patrili hosťujúcim hráčkam.

Dobrý štart do zápasu napokon na body pre Trnavčanky nestačil. Foto: Lukáš Grinaj

Volejbalové družstvo žien Hit UCM Trnava privítalo cez víkend Strabag Pezinok. Trnavčanky neboli favoritkami, ale začali dobre - v prvom sete výborne útočili i bránili.

Dobrá hra im priniesla vedenie 17:12 a v závere mali štyri setbaly (24:20). Pezinčanky všetky odvrátili a vyrovnali na 24:24, ale obrat v tejto časti napokon nedokonali (24:26).

V ďalšom priebehu však zápas ovládli hosťujúce volejbalistky a domáce zostali bez bodu.

Hráčkou stretnutia (MVP) sa stala domáca univerzálka Nina Vasková, autorka 19 bodov. Pezinská zostava si bodový príspevok rozdelila rovnomernejšie, o najväčší sa postarala smečiarka Lucia Herdová (15).

Zaujalo tiež 6 blokov Trnavčanky Renáty Vojtechovej a 5 es nahrávačky hostiek Lucie Sedláčkovej. Trnava je so 4 bodmi na predposlednom mieste a najbližšie ju čaká úradujúci majster SR Slávia EU Bratislava 2. novembra.

HIT UCM TRNAVA - STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 1:3 (24, -18, -16, -17)

Rozhodovali: Pivarček a Viktoríni-Lisá, 80 divákov

Trnava: Grófová 3, Behúnová 12, R. Vojtechová 6, Vasková 19, Povrazníková 7, Sukovská 3, liberá Sedlářová a Magulová (N. Kubová 0, Konárová 3, Límová 0). Tréner: R. Filípek.

Pezinok: Sedláčková 7, Trachová 10, Ráchelová 9, Písečná 11, Herdová 15, Tereza Hrušecká 10, libero Jančová (Trebichavská 1, Maštalírová 2, Šedovičová 1, Marušinová 0, Mattová 0). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Nina Vasková (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Tak, ako sme trénovali, tak sme aj hrali prvý set. Žiaľ, vo zvyšných troch sme prestali robiť veci, ktoré sme si povedali, Pezinok sa dostal k svojej hre a udával tempo zápasu. Ak sa nám podarí dostať nejakú konštantnosť do našich výkonov, tak bude všetkým jasné už 45 minút pred začiatkom zápasu až do posledného písknutia, že sa budeme o body, sety a zápasy biť ako o život."

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "V prvom sete hráčky Trnavy veľmi dobre útočili a nám nefungovala obrana na sieti s obranou v poli. Napriek tomu, že sme prehrávali 15:21, dokázali sme zlepšenou hrou vyrovnať na 24:24, ale posledné dva body patrili Trnave. V ďalších troch setoch sme mali jasne navrh."