Futbal, 5. liga: Horná Krupá vyhrala v Špačinciach, Piešťany strelili deväť gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.11.2019, 18.05, prispievatelia

Zvončín aj Piešťany, prenasledovatelia vedúceho Radimova, bodovali v záverečnom jesennom kole piatej ligy západ naplno. Naopak Brodské po divokom výsledku odchádzalo z Voderád len s chudobným jedným bodom.

Futbal, 5. liga: Horná Krupá vyhrala v Špačinciach, Piešťany strelili deväť gólov

Filip Zelenský strelil za Voderady dva góly. Foto: Ján Král

Zvončín začal zápas s Mokrým Hájom naozaj vo veľom štýle. Už v 5. minúte skóroval Zelenský a o tri minúty pridal druhý gól Vyskoč. V polovici prvého polčasu znížili hostia na 2:1.

Rovnako ako silný úvod mal Zvončín silný aj záver zápasu. V posledných minútach pridali domáci ďalšie tri góly.

Vítazstvo Zvončína 5:1 znamená, že zimu strávi na druhej priečke tabuľky.

Hneď za Zvončínom budú zimovať Piešťany. Futbalisti z kúpeľného mesta si zo súpera z Moravského Svätého Jána urobili strelnicu. Do polčasu viedli 3:0, no v druhom polčase už mali diváci problém rátať góly, ktoré padali do siete súpera jeden za druhým. Napokon ich bolo deväť, tromi gólmi sa v zápase blysol Filip Korec, jeden pridal aj najlepší strelec jesene Juraj Braniša.

V okresnom derby Špačince – Horná Krupá si všetky body odvážali hostia. Vedenia sa ujali už v 2. minúte gólom Heteša, krátko po polčasovej prestávke vyrovnával Bango. Potom už ale góly strieľali len hráči Hornej Krupej, konkrétne Španka a Nádaský.

Obe mužstvá prečkajú zimu v susedstve na 5. a 6. priečke tabuľky, Špačince majú o bod viac. Tabuľku však skresľuje netradičný model súťaže, pre ktorý majú pred zimnou pauzou tri mužstvá o zápas menej.

O prekvapenie sa postarali posledné Voderady, ktoré dokázali o body obrať Brodské. Voderady najskôr prehrávali 0:2, ešte do polčasu otočili na 3:2. V druhom polčase viedli už 5:2, no o radosť z prvého víťazstva v sezóne ich obral hosťujúci exligista Ciprys, ktorý v posledných piatich minútach strelil tri góly, z toho jeden z pokutového kopu a stanovil konečný výsledok na 5:5.

5. Liga - 14. kolo:

Zvončín - Mokrý Háj 5:1 (2:1)
Góly: 5. Zelenský, 8. Vyskoč, 79. Glasa, 83. Jankovič, 90. Klenkovič - 23. Šmida
ZVONČÍN: Strmenský - Bron, Glasa, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Planeta, Zelenský, Rumpel, Matlák, Mihalovic (Klokner, Jankovič, Brečka)

Piešťany - Moravský Svätý Ján 9:0 (3:0)
Góly: 29. Kusý, 35. Glos, 37., 53. a 56. Korec, 48. Klasovitý, 64. Braniša, 73. a 80. Miškech
PIEŠŤANY: Budka - Hutár, Polačik, Kusý, Braniša, Korec, Gula, Glos, Hrnčiar, Klasovitý, Žák (Miškech, Modrovič, Horil)

Špačince - Horná Krupá 1:3 (0:1)
Góly: 48. Bango - 2. Heteš, 63. Španka, 79. Nádaský
ŠPAČINCE: Kúdela - Malý, Hlúch, Rippel, Cmero, Komadel, Bango, Konečný, Maška, Hrčka, Novanský (Ondriš)
H. KRUPÁ: Dúcky - Fodor, Holič, Zaoral, Španka, Blaho, Sabo, Šarabok, Heteš, Maron, Žák (Nádaský, Strečanský, Zázik)

Voderady - Brodské 5:5 (3:2)
Góly: 23. Páleník, 28. a 71. Dubovský, 35. a 65. Zelenský - 2., 13., 85., 87., 89. Ciprys
VODERADY: Rosypál - Hanzel, Tománek, Lacuška, Jurkovič, Páleník, Zelenský, Sofiets, Budzhak, Šurina, Dubovský (Živický, Fatranský, Ivančík, Baboš)

Radimov - Holíč 3:0

Voľno: H. Orešany

1   TJ Družstevník Radimov             13    12   1     0       44:10    37      19
2   TJ Družstevník Zvončín 13 8 3 2 47:20 27   6
3   PFK Piešťany 13 8 2 3 42:17 26   8
4   TJ Baník Brodské 13 7 2 4 31:19 23   5
5   TJ Družstevník Špačince 13 6 4 3 42:23 22   1
6   FK Bestrent Horná Krupá 12 6 3 3 33:18 21   3
7   TJ Iskra Holíč 13 6 3 4 29:19 21   0
8   OFK Mokrý Háj 13 3 0 10 23:39 9   -9
9   TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 12 2 1 9 9:59 7   -11