Futbal, 4. liga: Vrbové aj Jaslovské Bohunice vysoko vyhrali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.11.2019, 17.49, prispievatelia

Vrbové zostáva po nedeli na čele prenasledovateľov nedostižných Častkoviec. Hlohovcu zase patrí posledná priečka tabuľky.

Martin Srnec strelil za Vrbové dva góly. Archívne foto: Ján Král

Vrbové podľa očakávania doma naplno bodovalo v zápase s trápiacou sa Prievidzou. Futbalisti z rodného mesta kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského mali silný začiatok, gólový účet zápasu otvoril už v 3. minúte Kusý, v 12. minúte pridal druhý gól Srnec.

Ešte v prvom polčase sa k slovu dostali aj hostia, ktorí korigovali na 2:1, ale to už bolo z ich strany všetko. V druhom polčase zvýšil vedenie Vrbového Kaman a o konečný výsledok 4:1 sa postaral Srnec.

Keďže Častkovce idú od víťazstva k víťazstvu a Gbely teraz rozdrvili 6:0, rozdiel medzi nimi a druhým Vrbovým je až jedenásťbodový.

Jaslovské Bohunice nemali s posledným Hlohovcom veľa práce. Zvíťazili  jednoznačne 5:0 a to ešte Matejkovič nepremenil pokutový kop. Už v 16. minúte prekonal brankára Jančeka zo štandardnej situácie Banovič, o štyri minúty zvýšil na 2:0 Kaniščák. V záverečnej pätnásťminútovke skóroval dvakrát nedávny narodeninový oslávenec Martin Machovič, jeden gól pridal Balun.

Trebatice sa pokúsili pribrzdiť dobre rozbehnutú Lehotu pod Vtáčnikom, ktorá prenasleduje Vrbové, ale nepodarilo sa. Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase, v závere zápasu im gólom do vlastej siete pomohol Matyáš.

4. liga - 14. kolo:

Vrbové - Prievidza 4:1 (2:1)
Góly: 3. Kusý, 12. a 85. Srnec, 61. Kaman
VRBOVÉ: Horváth - Šarudi, Virág, Kaman, Kusý, Srnec, Strecký, Macho, Troják, Dubovský, Brezina (Michálek, Šimor, Kurinec)

Trebatice - Lehota pod Vtáčnikom 0:3 (0:1)
Góly: 27. Oršula, 80. Matyáš (Vl. gól), 82. Matuškovič
TREBATICE: Veselý - Bartošek, Matyáš, Hečko, Machač, Klačman, Jakubek, Masár, Šurin, Kirka, Valo (Prosňanský, Blaško)

Domaniža - Boleráz 1:0 (0:0)
Góly: 78. Lednický
BOLERÁZ: Jedlička - Klačo, Blaško, Daniš, Kollár, Sedlák, Dzíbela, Bagi, Németh, Líška, Milinković (Vahalík)

Jaslovské Bohunice - Hlohovec 5:0 (2:0)
Góly: 16. Banovič, 20. Kaniščák, 76. a 80. Machovič, 90. Balun
J. BOHUNICE: Matejkovič - Kolarovič, Janso, Poláček, Machovč, Demovič, Zolvík, Zemko, Banovič, Buchanec, Kaniščák  (Nemček, Hlavatovič, Lukovič, Balun)
HLOHOVEC: Janček - Bohunický, Veľký, Izakovič, Janík, Rokošný, Andrássy, Farkaš, Vidovič, Laboš, Miklošík (Maksymchuk, Michálek, Oboril)

Trenčianske Stankovce - Kvašov 2:0

Partizánske - Prečín 8:1

Častkovce - Gbely 6:0

Dolné Vestenice - Bánovce nad Bebravou 1:3

1       OK Častkovce                                               14     13    1     0      49:10     40       16
2   MFK Vrbové 14 9 2 3 41:23 29   8
3   OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 14 8 4 2 30:16 28   10
4   OŠK Trenčianske Stankovce 14 9 1 4 29:16 28   4
5   FK TEMPO Partizánske 14 8 2 4 36:29 26   2
6   Jaslovské Bohunice 14 8 1 5 27:18 25   1
7   TJ Slavoj Boleráz 14 7 2 5 32:21 23   5
8   TJ Partizán Domaniža 14 6 3 5 29:23 21   -3
9   MFC SPARTAK Bánovce nad Bebravou 14 6 3 5 26:21 21   0