Futbal, 6. liga: Pečeňady a Zavar si body delili, Zeleneč hasil remízu v Krakovanoch

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.11.2019, 17.13, Ján Král

Červeník si doma poradil s Križovanmi pomerom 3:0, dva góly strelil Marián Kolony, jeden pridal Michal Babic, ktorý je so 16 gólmi spolu so Zavarčanom Jakubom Ďurišom najlepším kanonierom súťaže.

Futbal, 6. liga: Pečeňady a Zavar si body delili, Zeleneč hasil remízu v Krakovanoch

Michal Kaľuha (v žltom) strelil proti Zavaru prvý gól Pečeňád. Foto: Ján Král

Zavar nastúpil na zápas v Pečeňadoch v bránke s útočníkom Matúšom Beňom, ktorý si obliekol brankársky dres pri neúčasti gólmanov Púchleho a Žitníka. V prvom polčase vychytal vychytal nulu, a navyše, jeho spoluhráčom sa podarilo skórovať, keď pretiahnutý rohový kop vrátil na päťku hlavičkou Táčovský a Daniš dopravil loptu do siete.

Po zmene strán domáci gólmi Kaľuhu a Turanského otočili výsledok a v čase, keď viedli, sa dožadovali aj penalty po zákroku na Kaľuhu. Tá sa však kopala na opačnej strane a premenil ju Ďuriš. Aj na tento moment boli dva rôzne pohľady zúčastnených.

Konečný výsledok 2:2 znamená, že Zavar zostal zatiľ na prvom mieste tabuľky, pretože Zeleneč tiež remizoval v Krakovanoch, avšak ten má ešte dohrávku v Drahovciach k dobru.

Zeleneč sa dopracoval k bodu v Krakovanoch až v 82. minúte, keď Benkovský vyrovnal na 1:1. Dovtedy viedli domáci z penalty Grivalského.

Cífer zdolal Bučany 2:1 a vďaka ostatným výsledkom v súťaži sa vyšvihol na štvrté miesto tabuľky. Zahrá si tak zimný halový turnaj Oblastného futbalového zväzu Trnava.

Šancu na štvrté miesto mal aj Biely Kostol, na horúce pôde Pavlíc však neuspel. Domácim sa podarilo zvíťaziť 3:1 napriek tomu, že od 65. minúty hrali bez vylúčeného Malíka. Hostia strelili kontaktný gól v závere z penalty Gažovičom, Hudec však ešte dokázal gólovo odpovedať.

Siladice prehrávali s Leopoldovom už dvojgólovým rozdielom, vývoju zápasu sa však vzopreli a dokázali duel otočiť vo svoj prospech. Rozhodujúci gól na 3:2 dal v 86. minúte strelec Laurinec, pre ktorého to bol jedenásty gól v sezóne. Siladice prezimujú posledné, bodovo sa však dotiahli na Majcichov a konkurentov majú na dostrel.

Drahovce si vylepšili postavenie v tabuľke po výhre 1:0 v Majcichove. O výsledku rozhodol gól už v 7. minúte, jeho autorom bol Martin Vančo.

6.LIGA – 13. KOLO:

Pečeňady – Zavar 2:2 (0:1)

Góly: 62. Kaľuha, 77. Turanský – 44. P. Daniš, 81. Ďuriš (pen)

PEČEŇADY: Svitek – P. Jankovič, Durdy, Antal, Gula, Izakovič, Gubala, Turanský, Šaradín, Kaľuha, Belokostolský

ZAVAR: Beňo – M. Psota, P. Daniš, P. Táčovský, Jurovatý, Oláh, Hrašna, Sanny, Stojkov, Ďuriš, Sudin (Chlebík)

Takto obranca Zavara Peter Daniš otváral skóre v Pečeňadoch. Foto: Ján Král

Krakovany – Zeleneč 1:1 (1:0)

Góly: 27. Grivalský (pen) – 82. Benkovský

KRAKOVANY: Grežo – Machač, Verchola, Ďuračka, Stolárik, Toplanský, Nestch, Spál, Grivalský, Andrísek, Urban (Kubík, Gažík)

ZELENEČ: Gottstein – Ľ. Kocian, Bartovič, Bukovec, Trubač, Bednárik, Benkovský, Karol, Dovičič, M. Formanko, Martin Babic (Kubíček, P. Formanko, Tibenský, Unger)

Cífer – Bučany 2:1 (1:1)

Góly: 26. Juhász, 69. Paštiak – 31. Šrámek

CÍFER: Páleník – Mrva, Krutý, Kupkovič, Orlický, Fulier, Tom. Tibenský, Kolenič, Roman, Paštiak, Juhász (Domorák, Magdolen)

BUČANY: Jamrich – Mračník, Bindics, Bunček, Šrámek, Zubčák, Lackovič, Benko, Suchoň, Habes, Rafi (Loti, Macko)

Siladice – Leopoldov 3:2 (0:1)

Góly: 54. vlastný Gatci, 78. Rau, 86. Laurinec - 39. Kavuliak, 46. Beko

SILADICE: Bartovič – B. Fančo, Rau, L. Trnovec, Fančovič, Obuch, O. Sekereš, Kupec, Mesároš, V. Kocian, Laurinec (A. Horváth, M. Horváth, Jakubec, Gábor)

LEOPOLDOV: Žemla – Lukáčik, Endrle, Piovarči, Beko, Gatci, Šuliman, Škoda, Kavuliak, Čeliga, Švestka (Gažovič)

Červeník – Križovany 3:0 (1:0)

Góly: 20. Kolony, 49. Babic

ČERVENÍK: Kubatka – P. Vančo, M. Ješko, Štefunko, Minárik, Krajčo, Kondáč, Kolony, J. Gábriš, Michal Babic, Nemec (Gabrhel, Gažo)

KRIŽOVANY: Bzdil – J. Šiška, Horský, Vrábel, Málik, Hrnčiar, M. Táčovský, Sedlák, Šuran, Barniak, Hermanský (Viselka, Kapitán)

Pavlice – Biely Kostol 3:1 (2:0)

Góly: 27. Bočko, 38. Kozák, 88. Hudec – 85. Gažovič (pen)

ČK: 65. Malík (Pavlice)

PAVLIVCE: Karmažín – Bočko, Malík, Šimo, Lacek, Kubík, Hudec, Križan, Muller, Kozák, Hyll (Hornaček, Moncman)

BIELY KOSTOL: Indrišek – A. Adámek, Ľ. Adámek, Čmehýl, Gažovič, Kopčan, Backa, Szabó, Malina, Stacho, D. Semanko (Nagy, Sládeček)

Majcichov – Drahovce 0:1 (0:1)

Gól: 7. M. Vančo

MAJCICHOV: Miškovič – M. Štrbo, Marek, Škultéty, Koricina, Cuninka, Neštický, Hoblík, Hegyi, Židek, L. Štrbo (K. Krivosudský, Prochádzka)

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, J. Poláčik, Valla, Horúcka, Zajac, M. Vančo, Marušic, Szabo, D. Vančo, M. Gabriš (I. Poláčik, Onder)

10   MTK Leopoldov 13 4 2 7 16:27 14   -7
11   OŠK Križovany nad Dudváhom      13    4   1   8     18:31        13        -5
12   OFK Bučany 13 4 1 8 19:33 13   -8
13   OFK Majcichov 13 3 2 8 11:24 11   -7
14   TJ Družstevník Siladice 13 3 2 8 26:41 11   -7