Futbal, 4. liga: Boleráz sa rozlúčil s trénerom Královičom víťazne, naplno bodovalo aj Vrbové

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.11.2019, 16.11, prispievatelia

Udalosťou záverečného kola jesennej časti je prvá prehra Častkoviec, postaral sa o ňu Boleráz. Nič to však nemení na tom, že Častkovce budú so štyridsiatimi bodmi celú zimu na čele tabuľky, ďalšie mužstvá v poradí len o niečo znížili ich výraznú stratu.

Futbal, 4. liga: Boleráz sa rozlúčil s trénerom Královičom víťazne, naplno bodovalo aj Vrbové

Juraj Královič viedol ako hlavný tréner Boleráz vo viac ako sto zápasoch. Foto: Ján Král

Boleráz je prvým mužstvo, ktorému sa podarilo pokoriť Častkovce, tie mali až do soboty v tabuľke prehier nulu. O jediný gól zápasu a plný bodový zisk domácich sa postaral v 48. minúte Martin Blaško.

S Bolerázom sa rozlúčil tréner Juraj Kráľovič, ktorý končí pre pracovnú a rodinnú vyťaženosť, s manželkou očakávajú narodenie dieťaťa.

Povráva sa, že horúcim kandidátom na trénersky post Slavoja je doterajší kouč Zavara Lukáš Vido.

Vrbové naplno bodovalo v Bánovciach nad Bebravou, domáci však dlho odolávali. Prvý gól zápasu padol až v 60. minúte, pokutový kop premenil Martin Srnec z mužstva hostí.

Bánovce do piatich minút vyrovnali. Víťazstvo zverencov trénera Majerníka zabezpečil len pár minút pred koncom zápasu Andrej Kaman, ktorý patrí po jesennej časti do skupiny najlepších strelcov.

Jaslovské Bohunice si zo Záhoria priviezli bod za remízu v Gbeloch. Hráči spod jadrovej elektrárne sa ujali vedenia už v 18. minúte gólom Lukáša Buchanca, domáci naftári vyrovnali až v 78. minúte. Potom ešte v nervóznom závere inkasovali Jaslovské Bohunice dve žlté karty, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

4. Liga - 15.kolo:

Bánovce nad Bebravou - Vrbové 1:2 (0:0)
Góly: 65. Masarovič - 60. Srnec, 86. Kaman
VRBOVÉ: Horváth - Šarudi, Virág, Kaman, Kusý, Srnec, Kurinec, Macho, Troják, Dubovský, Brezina (Michálek, Šimor)

Gbely - Jaslovské Bohunice 1:1 (0:1)
Góly: 79. Kučera - 18. Buchanec
J. BOHUNICE: Matejkovič - Kolarovič, Janso, Poláček, Machovič, Demovič, Zolvík, Zemko, Banovič, Buchanec, Kaniščák (Hlavatovič)

Boleráz - Častkovce 1:0 (0:0)
Góly: 48. Blaško
BOLERÁZ: Jedlička - Mackovčín, Blaško, Daniš, Kollár, Sedlák, Bagi, Németh, Líška, Milinković, Loskot (Krajinčák, Dubec)

Hlohovec - Dolné Vestenice 2:3 (0:2)
Góly: 50. Andrássy, 64. Veľký - 19. Matiaško, 40. Hronec, 83. Líška
HLOHOVEC: Janček - Bohunický, Veľký, Janík, Andrássy, Farkaš, Maksymchuk, Kolobov, Liso, Morvay, Rokošný (Michálek, Oboril)

Kvašov - Trebatice 1:5 (1:3)
Góly: 29. Strapko - 13. a 54. Machač, 27. Masár, 45. a 74. Bartošek,
TREBATICE: Veselý - Bartošek, Matyáš, Hečko, Machač, Klačman, Jakubek, Masár, Šurin, Kirka, Gajdošík (Chebeň)

Lehota pod Vtáčnikom - Partizánske 2:5

Prievidza - Trenčianske Stankovce 1:5

Prečín - Domaniža 0:2

1       OK Častkovce                                               15    13    1    1     49:11     40      16
2   MFK Vrbové 15 10 2 3 43:24 32   11
3   OŠK Trenčianske Stankovce 15 10 1 4 34:17 31   7
4   FK TEMPO Partizánske 15 9 2 4 41:31 29   5
5   OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 15 8 4 3 32:21 28   7
6   TJ Slavoj Boleráz 15 8 2 5 33:21 26   5
7   Jaslovské Bohunice 15 8 2 5 28:19 26   2
8   TJ Partizán Domaniža 15 7 3 5 31:23 24   0
9   TJ NAFTA Gbely 15 6 4 5 33:29 22   1