Spartak prehral s Trenčínom, o výsledku rozhodol jediný gól

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.11.2019, 16.26, Ján Král

Brankár Trnavy Rusov v druhom polčase zneškodnil pokutový kop Čatakoviča. AS dohrával bez vylúčeného Bukariho, divácky priemerný duel, ktorý si pozrelo iba niečo vyše päťsto divákov, ale dotiahol do víťazného konca.

Spartak prehral s Trenčínom, o výsledku rozhodol jediný gól

Sobczyk v súboji s Kleščíkom. Foto: Lukáš Grinaj

Duel sa hral pre výstavbu trenčianskeho štadióna v Žiline. Tréner Ricardo Chéu urobil zmeny v zostave. Namiesto Mesíka dostal na poste stopéra popri Mitreovi priestor Menich. V stredovej formácii pre nedoliečené zranenie chýbal Halilovič, napokon za nepriaznivého stavu nastúpil do druhého polčasu.

Prvú šancu na skórovanie mal Trenčan Čatakovič, trnavské železo kul Grendel.

Gól však padol až v 36. minúte. Bukari potiahol z ľavej strany loptu na stred šestnástky, trnavskí zadáci mu nechali štedrý priestor, bránili ho iba pohľadom, trenčiansky krídelník vystrelil a jeho rana sa od tyče dostala do siete – 0:1.

V druhom polčase mal veľkú šancu Tavares, ktorého ideálne vysunul prihrávkou do pokutového územia Grendel, Brazílčan však tutovkou pohrdol a trafil len do bočnej siete.

Trenčín mohol Trnavu definitívne zlomiť v 62. minúte. Rusov vybehol na tiahlu prihrávku Van Kessela do šestnástky, pri snahe chytiť loptu však fauloval Čatakoviča a rozhodca Kružliak ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu si postavil práve Čatakovič, Rusov jeho strelu k tyči ale bravúrne zneškodnil.

V 75. minúte tvrdo vypálil z dvadsať metrov Grendel, Šemrinec iba vyrazil pred seba, čo využil Sobczyk a pohotovo dorazil loptu do siete. Asistent arbitra však videl ofsajd a na jeho signalizáciu gól neuznali.

V záverečnej desaťminútovke kopal priamy kop z hranice šestnástky Yilmaz. V predošlom kole z tejto parkety strelil gól, tentoraz mieril mimo bránky.

Trenčín dohrával o muža menej, v 87. minúte išiel predčasne po druhej žltej karte pod sprchy Bukari.

Červeno-čierni mohli početnú výhodu využiť, Tešija ideálne prihral Dangubičovi, trafil ale iba do priestorov, kde bol pripravený Šemrinec.

V samom závere sa neujala ani strela Haliloviča, po ktorej nasledoval už iba hvizd rozhodcu.