Trnavské rybníky
reklama

Trnavu navštívila trénerská futbalová legenda so skúsenosťami z anglickej reprezentácie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.11.2019, 10.26, prispievatelia

Sven-Göran Eriksson zavítal do Trnavy, o skúsenosti sa delil s trénermi mládeže.

Trnavu navštívila trénerská futbalová legenda so skúsenosťami z anglickej reprezentácie

Sven-Göran Eriksson (uprostred) na diskusii s trénermi Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Mimoriadne vzácnu návštevu hostili v Trnave, na pozvanie miestneho fortunaligového klubu FC Spartak Trnava na dva dni prišiel do "malého Ríma" skúsený tréner Sven-Göran Eriksson.

 

Ako informuje oficiálny web klubu, švédsky odborník sa o svoje skúsenosti podelil s mládežníckymi trénermi Spartaka.

 

Sven-Göran Eriksson sa trénersky angažoval od roku 1977. Po zastávkach vo švédskych kluboch zamieril do Portugalska a Talianska, keď v roku 2001 prijal ponuku viesť anglickú futbalová reprezentáciu.

ŠUPA technika
reklama

 

Neskôr trénoval aj kluby v Anglicku či Číne, pracoval aj pri národných tímoch Mexika, Pobrežia Slonoviny a naposledy Filipín.

 

"Nebolo nič ľahšie ako viesť hviezdy ako Rooney, Lampard či Beckham. Všetko to boli futbalisti svetovej triedy, ktorí chceli hrať pekný futbal a vyhrávať. Boli to maximálni profesionáli a vedeli, že len tvrdá drina im prinesie úspech. Hráčov ako Beckham či Rooney sme museli po tréningu ťahať z ihriska, vždy si pridávali. Je rozhodne ľahšie viesť takýchto hráčov ako zlých futbalistov," zaspomínal si na pôsobenie v anglickej reprezentácie, jeho vyjadrenie priniesol oficiálny portál trnavského klubu.

 

Eriksson v Trnave diskutoval s trénermi mládeže, sám však s mládežou nemá skúsenosti.

 

"Mládežnícki tréneri patria k tým najdôležitejším v klube, lebo oni vychovávajú a formujú hráčov od šiestich rokov. To, ako ich vychovajú, sa potom v budúcnosti ukáže a klub z toho môže ťažiť pre áčko alebo pri predaji. Nemajú tú výhodu, že si môžu vyberať hotových hráčov, ale musia si ich sami kreovať, a preto si ich prácu veľmi cením. Tá práca musí byť zaujímavá aj z pohľadu, že kým dospelí majú často svoje problémy, ťažko znášajú prehry, či majú iné muchy, tak deti takéto problémy až tak neriešia. Čo ja považujem za najpodstatnejšie pri výchove od detstva, je práca s loptou, veľa dotykov, musia loptu od mala cítiť a čo najviac s ňou hrať," pokračoval Švéd.

 

Zaspomínal si aj na to, ako sa rokmi futbal zmenil. "Všetko je rýchlejšie, hrá sa vo vysokom tepme, zlepšila sa technika a všetky herné činnosti. Voľakedy stačilo, aby stopéri boli urastení chlapi, s odvahou a silou v súbojoch a nemuseli ani veľmi vedieť hrať futbal. Ďalšou vecou, ktorá sa diametrálne zmenila, sú médiá. Voľakedy chodilo na zápas zopár novinárov, ktorí s nami chodili v autobuse a spali v tom istom hoteli. Keď sa aj niečo vyviedlo, ostalo to všetko medzi nami. To je dnes nemysliteľné. Je množstvo televíznych kanálov a iných médií, ktoré vyhľadávajú škandály a živia bulvár. Obzvlášť v krajinách ako je Anglicko, Taliansko či Španielsko. Jediná vec, ktorá sa vo futbale nezmenila, je dôležitosť prvého dotyku s loptou. Keď je dobrý prvý dotyk, všetko ide ľahšie a máte šancu na úspech," myslí si Eriksson.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama