Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Streda 11. 12., meniny má Hilda, zajtra Otília.Význam mien.

Trnavu navštívila trénerská futbalová legenda so skúsenosťami z anglickej reprezentácie

Vydané 29.11.2019 o 10.26, prispievatelia

Sven-Göran Eriksson zavítal do Trnavy, o skúsenosti sa delil s trénermi mládeže.

Trnavu navštívila trénerská futbalová legenda so skúsenosťami z anglickej reprezentácie

Sven-Göran Eriksson (uprostred) na diskusii s trénermi Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj


reklama

 

Mimoriadne vzácnu návštevu hostili v Trnave, na pozvanie miestneho fortunaligového klubu FC Spartak Trnava na dva dni prišiel do "malého Ríma" skúsený tréner Sven-Göran Eriksson.

 

Ako informuje oficiálny web klubu, švédsky odborník sa o svoje skúsenosti podelil s mládežníckymi trénermi Spartaka.

 

Sven-Göran Eriksson sa trénersky angažoval od roku 1977. Po zastávkach vo švédskych kluboch zamieril do Portugalska a Talianska, keď v roku 2001 prijal ponuku viesť anglickú futbalová reprezentáciu.

Victory TIP in

reklama

 

Neskôr trénoval aj kluby v Anglicku či Číne, pracoval aj pri národných tímoch Mexika, Pobrežia Slonoviny a naposledy Filipín.

 

"Nebolo nič ľahšie ako viesť hviezdy ako Rooney, Lampard či Beckham. Všetko to boli futbalisti svetovej triedy, ktorí chceli hrať pekný futbal a vyhrávať. Boli to maximálni profesionáli a vedeli, že len tvrdá drina im prinesie úspech. Hráčov ako Beckham či Rooney sme museli po tréningu ťahať z ihriska, vždy si pridávali. Je rozhodne ľahšie viesť takýchto hráčov ako zlých futbalistov," zaspomínal si na pôsobenie v anglickej reprezentácie, jeho vyjadrenie priniesol oficiálny portál trnavského klubu.

 

Eriksson v Trnave diskutoval s trénermi mládeže, sám však s mládežou nemá skúsenosti.

 

"Mládežnícki tréneri patria k tým najdôležitejším v klube, lebo oni vychovávajú a formujú hráčov od šiestich rokov. To, ako ich vychovajú, sa potom v budúcnosti ukáže a klub z toho môže ťažiť pre áčko alebo pri predaji. Nemajú tú výhodu, že si môžu vyberať hotových hráčov, ale musia si ich sami kreovať, a preto si ich prácu veľmi cením. Tá práca musí byť zaujímavá aj z pohľadu, že kým dospelí majú často svoje problémy, ťažko znášajú prehry, či majú iné muchy, tak deti takéto problémy až tak neriešia. Čo ja považujem za najpodstatnejšie pri výchove od detstva, je práca s loptou, veľa dotykov, musia loptu od mala cítiť a čo najviac s ňou hrať," pokračoval Švéd.

 

Zaspomínal si aj na to, ako sa rokmi futbal zmenil. "Všetko je rýchlejšie, hrá sa vo vysokom tepme, zlepšila sa technika a všetky herné činnosti. Voľakedy stačilo, aby stopéri boli urastení chlapi, s odvahou a silou v súbojoch a nemuseli ani veľmi vedieť hrať futbal. Ďalšou vecou, ktorá sa diametrálne zmenila, sú médiá. Voľakedy chodilo na zápas zopár novinárov, ktorí s nami chodili v autobuse a spali v tom istom hoteli. Keď sa aj niečo vyviedlo, ostalo to všetko medzi nami. To je dnes nemysliteľné. Je množstvo televíznych kanálov a iných médií, ktoré vyhľadávajú škandály a živia bulvár. Obzvlášť v krajinách ako je Anglicko, Taliansko či Španielsko. Jediná vec, ktorá sa vo futbale nezmenila, je dôležitosť prvého dotyku s loptou. Keď je dobrý prvý dotyk, všetko ide ľahšie a máte šancu na úspech," myslí si Eriksson.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Trnavský samosprávny kraj pošle Prešovčanom zo zničeného domu 33-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj pošle Prešovčanom zo zničeného domu 33-tisíc eur

O vyčlenení finančnej čiastky určenej na pomoc obyvateľom zo zničeného bytového domu na Mukačevskej ulici rozhodli... celý článok

Ako vyhlásiť osobný bankrot?

Ako vyhlásiť osobný bankrot?

Dostali ste sa do situácie, v ktorej už nemôžete nevládzete riešiť svoje záväzky podľa dopredu nastavenej dohody?... celý článok

Nové autá do cieľa nedorazili, kamión sa prevrátil v Trnave pri obchvate

Nové autá do cieľa nedorazili, kamión sa prevrátil v Trnave pri obchvate

Pod mostom juhovýchodného obchvatu Trnavy sa prevrátil kamión naložený autami. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Fiat Doblo Fiat Tanex Plošina TT-dent Trnava domoss kuchyne E-shop Kniha Gašparík 2018 Marell Bábence Grinaj Remax

reklama

Aktuálne video

VIDEOKLIP: Bystrík banda urobila vianočnú pesničku s detským speváckym zborom

VIDEOKLIP: Bystrík banda urobila vianočnú pesničku s detským speváckym zborom

Bystrík banda sa v Trnave teší veľkej obľube. Kapela pomenovaná po spevákovi skupiny za krátky čas vypredala... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-2°C
0°C
-2°C

aktualizácia: 21:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda CX 5

reklama