Spartakovec Yilmaz sa strelecky zobudil, dvoma gólmi dal dole Ružomberok

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.11.2019, 19.57, Ján Král

Pre Spartak išlo o domáci duel, pre rekonštrukciu hracej plochy na Štadióne Antona Malatinského sa však hralo na Myjave. V sychravom počas aj preto prišlo do hľadiska iba 438 divákov.

Spartakovec Yilmaz strelil v zápase oba góly. Foto: trnavskyhlas.sk

Do trnavskej zostavy sa po disciplinárnom treste vrátil ľavý bek Lovat, naopak, vykartovaného stopéra Mitreu nahradil po boku Mesíka v strede obrany Turňa. Na hrote sa od začiatku objavil Yilmaz, Sobczyk s Tavaresom sa mali pokúšať udrieť z krídelných priestorov.

Do zápasu lepšie vstúpili Ružomberčania, tlačili sa dopredu. Strelu Kostadinova spoza šestnástky vyrazil brankár Rusov pred Regáliho, ktorý už ale nedokázal doraziť loptu do siete.

Po necelej polhodine sa na ľavej strane presadil Regáli, späťnou prihrávkou cez pokutové územie našiel Kojnoka, jeho strela ale do siete nemierila.

Paradoxne, vedenia sa ujala dovtedy pomerne bezzubá Trnava. V 34. minúte kopol Lovat priamy kop ideálne na vzdialenejší roh päťky, kam si nabehol Yilmaz a placírkou upratal loptu do siete – 1:0.

Tesne pred prestávkou poslal na Macíka výstavný volej Grendel, brankár Ružomberka sa pri zákroku poriadne zapotil.

V druhom polčase pohrozila Trnava opäť zo štandarky, Lovatovi najprv nevyšiel priamy kop, odrazenú loptu opäť nebezpečne napálil, ranu však chýbalo niekoľko centimetrov.

V 63. minúte predviedol veľkú vec Yilmaz. Na šestnástke hostí sa zmocnil lopty, prekľučkoval sa cez trojicu brániacich protihráčov a popri vybiehajúcom Macíkovi zvýšil na 2:0.

Kontaktný gól mohol dosiahnuť Qose, našťastie, ružomberský stredopoliar trafil z dobrej pozície do bočnej siete.

V záverečnej pätnásťminútovke bol dvakrát v akcii Sobzcyk, gólu sa napriek tomu nedočkal. Ten nepadol ani po rýchlej kontre, na konci ktorej Tešija prestrčil loptu Gamboša, no jeho pokus z otočky našiel iba pripraveného Macíka.

Liptáci v závere pohrozili ešte ranou Takáča, o čosi neskôr z päťky netrafil trnavskú bránku hlavičkou striedajúci Novotný. I preto si andeli udržali čisté konto a pripísali tri body do tabuľky.