Stolný tenis: Najcennejší kov z Majcichova putuje na východ

ŠPORT - Ostatné športy | 19.12.2019, 12.09, prispievatelia

Majcichov bol v prvú decembrovú sobotu dejiskom druhého kola Slovenského pohára v stolnom tenise sezóny 2019/2020 v kategórii dorastenky. Turnaj usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Stolný tenis: Najcennejší kov z Majcichova putuje na východ

Medailistky v Majcichove. Foto: Lenka Frolkovič Zvolenská

Turnaj Slovenského pohára v kategórii dorasteniek organizovali v obci v tomto roku už druhýkrát.

A opäť si najcennejší kov z Majcichova odniesla Jana Terezková z ŠKST Michalovce, ktorá ako trojka slovenského rebríčka vo finále porazila Natáliu Divinskú z ŠKST Ružomberok.

Bronz získala Eliška Štullerová z STC ŠKST Bratislava. Medzi 38 účastníčkami nechýbali ani štyri dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov – Lenka Dzurová (6.), Lucia Gašparíková (19.) a vekom ešte len žiačky Ema Mažgútová a Ema Dominová (obe 28. až 36.).

Zo základnej skupiny sa však do vyraďovacích bojov podarilo postúpiť iba Lenke Dzurovej, ktorá to nakoniec dotiahla na výborné štvrťfinálové umiestnenie.

Už tradične z výborne zorganizovaného turnaja si najlepšia trojica dievčat okrem pohárov, medailí a diplomov odniesla aj cukríkové kytice a knižné ceny.