Spartak v príprave zdolal Látalov Olomouc

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.1.2020, 15.16, Ján Král

Spartak Trnava si pripísal v prípravnom zápase cenný skalp Olomouca. Andeli zvíťazili nad po jeseni desiatym mužstvom českej ligy, ktoré vedie bývalý kouč Trnavy Radoslav Látal, 2:0. Za mužstvo hrá aj Lukáš Greššák, bývalý kapitán červeno-čiernych. Duel sa hral na umelej tráve v Senci.

Spartak v príprave zdolal Látalov Olomouc

Takto padol prvý gól Spartaka. Strelu Vukojeviča ešte Mandous vyrazil, lenže na dorážku číhajúceho Sobczyka už nemal nárok. Foto: Ján Král

Prvý gól padol v 23. minúte, keď Tešija na hranici šestnástky prestrčil loptu na Vukojeviča, strelu švédskeho legionára ešte Mandous vyrazil, Sobzcyk ale pohotovo dorazil do siete.

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, cez prestávku Trnavčania prestriedali a následne mali viac z hry i šancí hostia. Viackrát dobre zasiahol Takáč, v jednom prípade mu pomohla aj žrď.

Paradoxne, znova udreli červeno-čierni. Na roh Krča najvyššie vyskočil Gamboš a hlavou upravil na konečných 2:0.

Gamboš hlavou pridal druhý gól. Foto: Ján Král

V drese Spartaka do hry nezasiahli zranení Grendel, Menich, Záhumenský, Dangubič, Jakúbek a Orlandič, ktorý dostal osobné voľno. Využitý v zápase nebol ani brankár Vorel.

Skúšaný Yao sa zranil a k tímu sa zrejme pripojí neskôr, ďalší testovaní Johnson  (africký krídelník) a Kamara (francúzsky stopér) nastúpili za juniorku na druhý zápas dňa.

Prípravný zápas:

Spartak Trnava – Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Góly: 23. Sobczyk, 71. Gamboš

SPARTAK (1. polčas): Rusov – Turňa, Izuchukwu, Mitrea, Krč – Bamidele, Tešija, Horvát – Tavares, Sobczyk, Vukojevič.

SPARTAK (2. polčas): Takáč - Turňa (75. Oršula), Izuchukwu, Mitrea (65. Mesík), Krč – Godinho, Gamboš, Tešija (70. Horvát) – Sobczyk (70. Vukojevič), Molnár, Tavares (60. Siriboe)

OLOMOUC: Mandous (59. Reichl) - Sladký (46. Zahradníček), Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála, Houska, Greššák (76. Adamec), Falta, González (76. Hapal) - Chytil (46. Yunis)