Futbal, 3. liga: Juniorka Spartaka začala jar remízou s Veľkými Ludincami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.3.2020, 18.16, prispievatelia

Juniorka Spartaka Trnava vstúpila do jarnej časti tretej ligy bezgólovou remízou s Veľkými Ludincami na trávniku v Červeníku. Malženice, ďalší zástupca nášho regiónu v lige, odohrajú svoj prvý jarný zápas v Gabčíkove v stredu 11. marca o 15:00.

Futbal, 3. liga: Juniorka Spartaka začala jar remízou s Veľkými Ludincami

Matúš Pavlovčík nechýbal v zostave rezervy Spartaka. Archívne foto: Ján Král

Medzi Spartakom a Veľkými Ludincami sa za ideálneho jarného počasia od úvodu odvíjal obojstranne rýchly kombinačný futbal. Rýchlosťou pútal Nigérijčan Yusuf Bamidele, ktorý zamestnával obranu hostí, tá ho často nedovolene zastavila.

Už v 31. minúte po rohovom kope prišla dobre mierená hlavička Brazílčana Godinha medzi žrde, ale gólman Benkó sa reflexívnym zákrokom vyznamenal.

Spartakovci mali územnú prevahu a ešte do polčasu v 42. minúte výborný gólman zachránil na čiare presnú hlavičku Molnára, ktorá volala po góle.

Po obrátke sa čiastočne osmelili hostia, ale jedinú strelu z 20 metrov medzi žrde pozorný Takáč zlikvidoval. Opäť to boli spartakovci, ktorí dobíjali svätyňu hostí a v 75. minúte ďalekonosná dobre mierená strela Horvátha zo 40 metrov opečiatkovala brvno.

Odrazenú loptu sa snažil zasunúť do siete dôrazný Molnár, no opäť na čiare zachraňoval istý gól Benkó. O štyri minúty mohol rozhodnúť dobre hrajúci Molnár, ktorý sa rútil sám na brankára, ale ten včasným vybehnutím opäť podržal hostí.

V 83. minúte mohol víťazstvo strhnúť na stranu Trnavy Burian, ale zblízka nedokázal rozvlniť sieť. Keďže snaživí spartakovci nedokázali zužitkovať takmer vyložené šance volajúce po góle, 100 divákov radosť na strane domácich nevidelo.

Peter Gaži (tréner juniorky Spartaka): "So zimnou prípravou mužstva som spokojný. Posilnil nás bývalý mládežnícky reprezentant Matúš Mader, po zraneniach sa vrátili Lukáš Jirka a Tomáš Vantruba. Náš herný prejav v dnešnom zápase bol veľmi dobrý. Ukázalo sa chcenie hráčov nosiť dres Spartaka. Mrzia ma nepremenené šance, pri ktorých zohral úlohu aj horší terén. Vyzdvihol by som výkon Alexa Horváta a nasadenie Štefana Molnára. Najbližšie dni sa musíme kvalitne pripraviť na duel v Lednických Rovniach."

Igor Kasana (tréner Veľkých Ludiniec): "Mali sme cez zimnú prípravu ťažké podmienky, bez možnosti trénovať na tráve. Hrali sme iba pred týždňom zápas v Kolárove. Prišli sme sem s malou dušičkou a sme radi za získaný bod. Vyzdvihol by som výkon nášho brankára Daniela Benkóa."

(Igor Peterka)

3. Liga - 16. kolo:

Spartak Trnava juniori – Veľké Ludince 0:0 (0:0)

SPARTAK B: Takáč – Michalička, Pavlovčík, Daniel, Burian, Horvát, Mader (58. Siriboe), Godinho (55. Vantruba), Saymon (75. L. Jirka), Molnár, Yusuf Bamidele

VEĽKÉ LUDINCE: Benkó – Bilyk (29. Petráš), Podlucký, Králik, Kosák, Tóth, Németh, Gál, Mészáros, Marek (80. Prišťák), Peseky (87. Rotík)

Gabčíkovo – Malženice odložili na 11.3. o 15:00

1       Spartak Myjava                                      16    12   1    3     29:11     37       13
2   MŠK Považská Bystrica 16 7 7 2 24:15 28   4
3   FK Marcelová 16 8 3 5 20:15 27   3
4   ŠK 1923 Gabčíkovo 15 8 2 5 25:19 26   5
5   Lednické Rovne 16 7 5 4 25:25 26   2
6   OFK Malženice 15 7 4 4 29:16 25   -2
7   TJ KOVO Beluša 16 6 5 5 22:15 23   2
8   FK Slovan Duslo Šaľa 16 6 4 6 23:21 22   -2
9   FC Nitra B 16 6 4 6 24:24 22   -2