Spartak v generálke remizoval v Olomouci, spolupráca s Petržalkou začala prehrou v Skalici

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.8.2020, 10.49, Ján Král

Spartak Trnava remizoval v prípravnom zápase so Sigmou Olomouc 1:1. Mančaft z českej ligy poslal v 58. minúte po rýchlom brejku do vedenia Zifčák. Za andelov vyrovnal v 82. minúte z penalty nariadenej za faul na Miháleka skúsený Pačinda.

Spartak v generálke remizoval v Olomouci, spolupráca s Petržalkou začala prehrou v Skalici

Súboj Jakúbeka (v červenom) s bývalým hráčom Spartaka Greššákom, ktorý hrá za Sigmu Olomouc. Foto: Lukáš Grinaj

Duel sa hral v sobotu v Rakviciach na Morave, už o týždeň čaká andelov ostrý štart ligy. Pre červeno-čiernych išlo o generálku na ligu, Sigma je vo vrchole kondičnej prípravy.

"Hrali sme bez problémov, hru sme kontrolovali, súpera k ničomu nepustili. Potom sme si ale zlou rozohrávkou pokazili celý zápas. Posledných 15 minút nám znehodnotilo celý duel, ale na to, že sme v týždni veľa trénovali, boli chlapci veľmi behaví a agresívni. Chýbalo už len trochu viac striel pri zakončení," hodnotil duel tréner Sigma Radoslav Látal, ktorý svojho času pôsobil aj v Spartaku.

Trnavský kouč Marián Šarmír nebol spokojný: „Z môjho pohľadu nemám ani veľmi čo hodnotiť, lebo prvý polčas sme hrali veľmi zle. Súper nás prevýšil, všade sme boli neskoro, Olomouc bol rýchlejší, dynamickejší, kým my sme pôsobili veľmi unaveným dojmom. Aj keď sme sa po dlhej dobe dostali k lopte, vzápätí sme ju stratili a stálo nás veľmi veľa síl, kým sme ju opäť získali. Druhý polčas po zmene rozostavenia to už bolo o niečo lepšie, ale stále to malo veľmi ďaleko od toho, čo by sa mne páčilo. S výkonom som nebol spokojný.“

Spartakovcom chýbalo v dueli viacero hráčov – alergia vyradila z hry tvorcu hry Vlaska, zranenia Turňu, Godinha a Bamideleho.

Mladíci Takáč, Tumma, Hambálek a Gembický nastúpili na druholigový zápas za Petržalku, s ktorou andeli rozvinuli pre nasledujúcu sezónu užšiu spoluprácu formou jednorazových výpožičiek hráčov, ktorí nedostanú potrebnú minutáž v prvom tíme Spartaka.

Petržalka prehrala v Skalici 0:3, Takáč a Tumma absolvovali celý zápas. V základe takisto nastúpili Burian a Horvát, ktorí sú tu ale na celosezónnom hosťovaní. Horváta striedal v 63. minúte Gembický, Hambálek išiel hore cez polčas namiesto Pjoštu.

Prípravný zápas:

Sigma Olomouc – Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 58. Zifčák - 82. Pačinda (pen)

OLOMOUC (1. polčas): Mandous – Hubník, Beneš (2. Jemelka), Vepřek  – Zahradníček, Greššák, Daněk, González, Hála, Falta – Yunis.

OLOMOUC (2. polčas): Reichl – Sladký, David, Jemelka (78. Greššák), Kerbr – Zifčák, Zmrzlý, Breite, Chytil, Šíp – Nešpor. Tréner: Látal.

SPARTAK: Rusov (46. Kamenár) – Mihál (65. Kóša), Anthony, Václav – Cabral (65. Jónsson), Jakúbek (46. Benovič), Grič, Bukata, Yao (70. Johnson) – Pačinda (85. Jakúbek), Olejník (46. Mihálek). Tréner: Šarmír.