Víťazný vstup Spartaka do sezóny: V Michalovciach získal tri body

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.8.2020, 20.58, Ján Král

Spartak Trnava vstúpil do novej sezóne víťazne. V Michalovciach získal tri body za víťazstvo 2:0.

Víťazný vstup Spartaka do sezóny: V Michalovciach získal tri body

Gólová radosť andelov - zľava Ján Vlasko, Martin Mikovič a Saymon Cabral. Foto: Lukáš Grinaj

Neuplynula ani minúta novej sezóny a Trnava viedla v Michalovciach. Cabral unikol stredom ihriska, brankár Dehtiar ešte loptu po jeho zakončení stihol zblokovať, dobiehajúci Yao ale zblízka hlavičkoval otvoril skóre zápasu.

Michalovce pohrozili Begalom, jeho rana spoza šestnástky opečiatkovala žrď.

Po štvrťhodine chýbal na päťke Sidibemu krok, aby dokázal zakončiť.

Domáci skúšali ťahať v prvom polčase útoky hlavne po ľavej strane, z priestoru, kde mal na starosti defenzívu Trnavčan Cabral letelo do šestnástky viacero nebezpečných centrov.

V 20. minúte dostal loptu do brejku Pačinda, utiekol Vovkunovi, zakončil, trafil ale do miest, kde stál pripravený Dehtiar.

Pačinda bol mužom momentu aj o pár momentov neskôr, opäť po rýchlej kontre postupoval na bránku, vo finále ale netrafil loptu dobre a trafil mimo cieľ.

V 37. minúte dala o sebe vedieť ďalšia letná trnavská posila Mikovič, zo šestnástky z otočky pálil k bližšej žrdi, jeho pokus ale minul bránu.

V 43. minúte zacentroval z pravej strany Cabral medzi päťku a jedenástku, Vlasko vyhral vzdušný súboj so Solerom a hlavou zvýšil trnavské vedenie na 2:0.

Po zmene strán sa andeli stiahli na svoju polovicu, vykrývali priestor a dlho domácich dlho do ničoho nepúšťali. V 64. minúte ale našiel center do šestnástky nepokrytého Trusu, striedajúci futbalista Michaloviec ale tutovku poslal iba do náručia Rusova.

Zemplínčania sa snažili niečo urobiť s výsledkom, ich pokusy však mali skôr propagačný charakter.

Naopak, v závere mal po Benovičovom vysunutí tutovku Vlasko, v šestnástke si kľučkoval položil obrancu, prudko vypálil, no prestrelil bránku.

V nadstavenom čase mal ešte dobrú príležitosť Yao, strelou k prvej žrdi lenže Dehtiara nenachytal.

Na opačnej strane ešte musel po Solerovej strele zasahovať Rusov, trnavský gólman si udržal čisté konto aj po tejto aktivite domácich.

Fortuna liga pokračuje v rýchlom slede, Spartak bude chcieť tri body z východu republiky potvrdiť v domácom stretnutí s Ružomberkom už v utorok 11. augusta o 18:00.