Spartak pokračuje vo víťaznom ťažení, doma zdolal Ružomberok

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.8.2020, 20.13, Ján Král

Spartak Trnava nadviazal na víťazstvo z Michaloviec, v domácom prostredí zdolal Ružomberok 3:1.

Spartakovci mali dôvod na radosť aj v utorňajšom zápase s Ružomberkom. Foto: trnavskyhlas.sk

Spartak mal opäť ideálny vstup do zápasu. Múdry fauloval v pokutovom území Vlaska, rozhodca Smolák nariadil penaltu a sám Vlasko ju s prehľadom premenil - 1:0.

Po štvrťhodine hry vyskúšal Macíkovu pozornosť prízemnou strelou spoza šestnástky Cabral.

V 20. minúte poslal loptu za obranu Mikovič na Yaoa, ten vyhral súboj s Čurmom a Macík musel po jeho strele opäť ísť na zem.

Na opačnej strane popálil Rusovovi rukavice po priamom kope Brenkus a krátko pred prestávkou zamestnal trnavského brankára zo štandardky aj Maslo.

Pokus o prekvapenie nevyšiel po rohovom kope Kostadinovi, Rusov si prvú tyč postrážil.

Prvú veľkú príležitosť po zmene strán mal Ružomberok, po zaváhaní trnavskej defenzívy ale Gerec zblízka prestrelil.

Na protipóle poslal jedovku na Macíka Pačinda, gólman Liptákov loptu na dvakrát skrotil.

V 55. minúte vyhral po Vlaskovom priamom kope hlavičkový súboj Tumma a na zadnej žrdi dorazil loptu v páde do siete Grič - 2:0.

Chvíľu na to mala Trnava ďalšiu tutovku, Jakúbek prihral do šestnástky Mikovičovi, Macík jeho ranu vyrazil a dobiehajúci Cabral netrafil bránku.

V 69. minúte si naviedol z ľavej strany loptu do streľby Brenkus, Rusov jeho pokus zblokoval pred dobiehajúceho Kmeťa, ten však netrafil loptu podľa svojich predstáv a skončila mimo bránky.

Spartak dal o sebe znova vedieť, keď Yao nabil na šestnástku Benovičovi, Macík si však s pokusom striedajúceho trnavského mladíka poradil.

Ružomberok sa vrátil do hry v 81. minúte. Arbiter Smolák posúdil stret Anthonyho a Kostadinova ako penaltový, Maslo z penalty nezaváhal a znížil na 2:1.

Záver sa zdramatizoval, Trnavu mohol upokojiť Pačinda, nemal však presnú mušku. Naopak, trnavské publikum tŕplo pri veľkej príležitosti Takáča.

Na roh Ružomberka išiel v nadstavenom čase aj brankár Macík, Rusov však loptu vyboxoval, lopta sa odrazila od Kmeťa ku Gričovi, ktorý ju odkopol na súperovu polovicu, kde ju dobehol Pačinda a doviedol ju až do prázdnej bránky.

Spartak vyhral 3:1, po dvoch kolách má na konte plný počet bodov. V sobotu 15. augusta o 19:00 privíta znova na svojom štadióne Pohronie.

Fortuna liga - 2. kolo:
Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 7. Vlasko (pen), 55. Grič, 90+. Pačinda - 81. Maslo
ŽK: Vlasko, Pačinda, Mihálek - Ďungel, Kmeť, Macík
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Roszbeck
Diváci: 3346
SPARTAK: Rusov - Tumma, Anthony, Václav - Cabral (72. Mihálek), Jakúbek (61. Benovič), Grič, Yao - Vlasko (82. S. Kóša) - Pačinda, Mikovič (82. Johnson). Tréner: Šarmír.
RUŽOMBEROK: Macík - Čurma, J. Maslo, Mojžiš - Kostadinov, Zsigmund (84. Mrva), Múdry (58. Kochan), Ďungel (58. Kmeť) - Brenkus (84. Takáč) - Gerec, Regáli (28. R. Kružliak). Tréner: Haspra.

Ján Haspra mladší (tréner Ružomberka): "Prvých päť minút z našej strany bolo dobrých, hovoril som si, že to bude z našej strany dobré. Potom nás zastavila penalta, narušila nám plán, otriaslo to chlapcami. V prvom polčase sme sa hľadali, nevedeli sme nájsť cestu k súperovej bránke. Cez polčas sme sa snažili chlapcov upokojiť, lebo atmosféra v Trnave je predsa jedinečná a mohlo to mať na niektorých mladých vplyv. Upokojili sa, ale Spartak zvýšil vedenie a zápas sme potrebovali otočiť. Začali sme zvyšovať obrátky, v druhom polčase sme mali dvadsať minút veľký tlak, ale Trnava aj v tých fázach mala, vďaka tomu, že sme hrali vabank, pár príležitostí. My sme naše až na penaltu nepremenili. Chceli sme v závere vyrovnať, ale súper po brejku z rohového kopu zvýšil na 3:1 a asi zaslúžene zvíťazil."

Marián Šarmír (tréner Spartaka): "V tomto nahustenom programe, kde hráme dvakrát týždenne je veľmi ťažké zregenerovať a pripraviť chalanov po tejto stránke. Vstup do zápasu bol z našej strany podľa predstáv - pozorná defenzívna, stredný blok a z toho vychádzať do rýchlych protiútokov. Podarili sa nám streliť dva góly, ktoré mužstvo upokojili. Samozrejme, vieme, na čo máme a kde máme rezervy. Silná stránka mužstva je taktická, mužstvo fungovalo dobre, rýchle protiútoky mali kvalitu, niektoré neboli dotiahnuté do konca. Dali sme tri góly a nemôžem povedať, že sme suverénne vyhrali, pretože súper má kvalitu, ktorú rešpektujeme, ale mužstvo, čo dá tri góly, myslím, že zaslúžene zvíťazilo."

Ďalšie otázky z tlačovky na Mariána Šarmíra:
Oproti predošlému zápasu nastúpil v obrane Václav namiesto Kóšu. Splnil úlohy?

- Určite splnil, čo sa očakávalo. Zaradili sme ho z taktickej stránky, nakoľko je ľavák. Bol to jeho prvý štart. Určite bol nervózny, prejavilo sa to na ňom, sám to cez polčas priznal. Myslím si ale, že kvalitu má na to, aby postupne výkonmi rástol.

Potrebuje trnavské mužstvo ešte ďalších skúsených hráčov?
- Máme skúseného Bukatu zraneného. Verím, že o týždeň bude k dispozícii. Vykartovaný je Bamidele, čo je ďalšia kvalita. Príde ešte jeden skúsený kvalitný hráč pre defenzívu a stred poľa, káder sa tým pádom uzavrie a bude to k mojej spokojnosti.

S Pačindom uvažujete dlhodobo na hrot útoku?
- Pači zahrá rôzne variácie, či už z krídla alebo na hrote. Momentálne hrá vo dvojici s Mikim, myslím si, že sa dobre dopĺňajú. Chce to ešte čas, sme pokope len tri týždne, potrebuje si to sadnúť, ja si myslím, že kvalita v trojuholníku s Janom Vlaskom bude veľmi dobrá a divákom budú robiť radosť.