Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 23. 10., meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.Význam mien.

ROZHOVOR: Spartak rieši ďalšie zmeny v kádri, očakávať možno príchody aj odchody

Vydané 17.9.2020 o 10.24, autor Ján Král

V Spartaku sa v aktuálnom týždni dejú veci, skončil tréner Šarmír, nahradil ho Norbert Hrnčár. Novú zmluvu podpísal stopér Gergely Tumma, do klubu prišli dvaja noví grécki futbalisti, niektorí hráči tím opustia.

ROZHOVOR: Spartak rieši ďalšie zmeny v kádri, očakávať možno príchody aj odchody

Andrej Kostolanský má na starosti celú športovú stránku v Spartaku. Foto: archív trnavskyhlas.sk


reklama

 

Na aktuálne témy týkajúce sa trnavského futbalu sme hovorili so športovým riaditeľom Spartaka Andrejom Kostolanským.

 

 

Prečo prišlo k trénerskej výmene?
- Stalo sa tak po vzájomnej dohode, bolo to aj na základe výsledkov. Zhodli sme sa, že skúsime spraviť to najlepšie, čo môžeme pre mužstvo. Tak zo strany vedenia, ako aj trénera. Dospeli sme k tomu, že tento krok je jedným z tých, ktorý by situácii mohol pomôcť.

 

 

Prečo padla voľba práve na Norberta Hrnčára?
- Bolo to síce rýchle rozhodnutie, ale Noro bol jeden z mála trénerov, ktorý javil počas sezóny o nás záujem. Chodil na naše zápasy, mužstvo poznal. Pri našom osobnom stretnutí sa najviac priblížil filozofii toho, čo chceme robiť. Najviac nás prekvapil svojou pripravenosťou, zanalyzovaním zápasov a  tým, čo nám ukázal. Plne sme sa s tým stotožnili.

Byt na Vodárni

reklama

 

 

Na aké obdobie ste sa s trénerom Hrnčárom dohodli na spolupráci?
- Do konca sezóny. Ak sa nám bude spoločne dariť, máme zopár zaujímavých bodov, ktoré samozrejme môžu spoluprácu predĺžiť.

 

 

Postavili ste pred trénera výsledkový cieľ?
- Zostáva ten, ktorý sme si dali - prvoradá je prvá šestka ale samozrejme, poškuľujeme aj po Európe. Máme aj podružné ciele ako je napr. zakomponovať dvoch - troch mladých hráčov do zostavy.

 

 

Boli v hre aj iní kandidáti?
- Áno, boli, ale nechcem ich mená konkretizovať, nebolo by to fér.

 

 

Do tímu prichádza Marios Tsaousis, hráč PAOK Solún. Aké zmeny sa ešte udejú v tíme?
- Marios Tsaousis prichádza na hosťovanie do konca sezóny. Je to zaujímavý typ, podobný ako Martin Mikovič. Ak by sa ukázal v dobrom svetle, môžeme s Mikim počítať v zostave vyššie. Samozrejme, všetko je v rukách trénera, ten musí rozhodnúť, kto a kde bude hrať. Káder máme momentálne enormne široký, budeme riešiť určite aj odchody z mužstva.

 

 

V krátkom čase ide o tretieho gréckeho futbalistu, ktorý prichádza do Trnavy. Zamerali ste sa na tento trh? Ako má verejnosť chápať tieto príchody?
- V prípade Tsaousisa prišlo k dohode medzi nami a PAOK Solún. Záležať bude na tom, či sa táto spolupráca prehĺbi. Závisí tiež od toho, či sa bude hráčovi dariť a ako sa budú plniť zmluvné veci medzi nami a gréckym klubom. Konstantinidis a Savvidis prišli na prestup, majú dlhšie kontrakty, prišli v rámci spolupráce s mladým progresívnym gréckym manažérom, s ktorým sme nadviazali veľmi dobrý kontakt. Keďže prestupové obdobie sa kráti, slovenský trh nám neponúkol iné dostupné a kvalitné alternatívy na tieto pozície. Preto už nechceme čakať a berieme kvalitu zo zahraničia. Nechceme chýbať v prvej šestke a chceme sa popasovať o čo najlepšie umiestnenie.

 

 

Angažovaním Konstantinidisa máte po Turňovi a Jónssonovi už tretieho pravého obrancu v tíme. Údajne ste v tejto súvislosti oslovili aj Kristiána Koštrnu. Prečo riešite posilnenie práve tohto postu?
- Hľadáme tú najoptimálnejšiu voľbu na tomto poste. V hľadáčiku máme na každý post vždy viacerých slovenských futbalistov. Oslovili sme aj Kristiána, ale čas sa kráti a už sme dlhšie nechceli čakať.

 

 

Tomáš Hambálek sa od letného príchodu zatiaľ do A-tímu nepresadil, v médiách bol spomínaný s možným návratom do Nitry. Aká je vaša reakcia?
- Je možné, že v tomto prípade príde k odchodu hráča de facto do Nitry. Uvidíme, ako to bude de jure.

 

 

Príde aj k iným odchodom z klubu?
- Áno. S trénerom sme zajedno na tom, že trnavský dres si hráči musia zaslúžiť. Dnes je ich tu veľa a ostanú tu len najlepší. Hľadáme pre hráčov čo najlepšie riešenie, aby aj oni zo situácie dokázali profitovať.

 

 

Máte na stole ponuku na prestup niekoho zo stabilných hráčov A-mužstva?
- Momentálne nie, aj keď šuškanda sa vždy nejaká objaví. Vstupy do tímu s mladými hráčmi sme podľa môjho názoru spravili pomerne dobré, objavujú sa nepriame ponuky, ale nejde o nič konkrétne.

 

 

Dá sa očakávať ešte aj ďalší príchod do kolektívu?
- Riešime veci, sme v rokovaní s niektorými ďalšími hráčmi, viem si predstaviť príchod kvalitného útočníka. Taký sa samozrejme nehľadá ľahko. A ešte zvažujeme jednu pozíciu, ktorú nechcem konkretizovať. Uvidíme tiež, čo nám dovolí situácia s koronavírusom, ktorá je nevyspytateľná.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Od soboty bude platiť zákaz vychádzania! Slovensko sprísňuje opatrenia

Zákaz vychádzania má dosť výnimiek, netýka sa napríklad cesty do práce, do najbližších potravín alebo do prírody... celý článok

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Plánujú veľkú obnovu Linčianskej, mesto už vybralo architektonický návrh

Autor víťazného návrhu získa okrem odmeny 9-tisíc eur aj objednávku na vypracovanie projektovej dokumentácie... celý článok

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Časť parkoviska na Rybníkovej ulici v Trnave vyhradia pre testovanie na COVID-19

Odbery na zisťovanie ochorenia COVID-19 tu plánuje robiť súkromná firma, testovanie bude určené pre samoplatcov celý článok

Jazierce

reklama

Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda na elektrinu

reklama