Spartak pod Hrnčárom opäť neinkasoval, vyhral v Senici

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.9.2020, 20.17, Ján Král

Spartak Trnava vyhral aj druhý ligový zápas pod vedením trénera Norberta Hrnčára. Opäť pritom neinkasoval, v Senici zvíťazili andeli 2:0.

Spartak pod Hrnčárom opäť neinkasoval, vyhral v Senici

Radosť spartakovcov po druhom góle v sieti Senice. Foto: Spartak Trnava

V zostave Spartaka pre zranenie absentoval Pačinda, iba na lavičke nechal tréner Hrnčár tvorivého Vlaska. Premiéru v trnavskom drese absolvoval grécky ľavý bek Tasousis, Mikovič sa posunul na post ofenzívneho záložníka.

Prvú šancu mali domáci, po štandardke Pirosku a hlavičke Carrilla musel zasahovať brankár Rusov.

V desiatej minúte Mikovič poslal do prázdneho priestoru Yaoa, ten servíroval prízemnú prudkú prihrávku pred bránku, kde však bol Cabral v ofsajde.

Veľkú šancu Trnavy vypracoval v 14. minúte na pravej strane Turňa, loptu potiahol dopredu, zacentroval do päťky, kde Mikovič v páde dával loptu do protipohybu brankára, tesne však minul bránku.

Fryšták v ďalšom priebehu hry nemal problém s nedôraznou hlavičkou Cabrala ani so strelou po prieniku Tsaousisa.

Spartak sa ujal vedenia v 40. minúte, po sérii závarov v senickej šestnástke nacentroval do pokutového územia Yao, Šalata odkopol iba do miest, kde stál Bukata, ten si prebral loptu a pohotovo ju poslal do siete - 0:1.

Tréner Senice Šoltis cez prestávku vystriedal Dudu a Košťála, ktorých nahradili Yenne a Gallovič, pričom práve druhý menovaný ako prvý zamestnal po zmene strán trnavského gólmana.

Po hodine hry sa na hranici šestnástky dostal k strele Moses, netrafil však cieľ.

Spartak mohol zvýšiť svoje vedenie v 68. minúte. Po zisku lopty v strede poľa potiahol akciu po ľavej strane Mikovič, spätnou prihrávkou vyzval ku skórovaniu Yaoa, ktorý bez prípravy vypálil, no Fryšták vytiahol efektný aj efektívny zákrok.

V 70. minúte to už andelom vyšlo, Bamidele dal zľavej strany výbornú prihrávku za obranu na zadnú žrď, kde Cabral nemal problém trafiť do siete - 0:2.

Domáci mohli korigovať v 83. minúte, po centri Totku ale Malec nedosiahol na loptu a vzápätí Yenneho technické zakončenie preletelo tesne vedľa trnavskej žrde.

Senica sa nevzdávala, ďalšiu príležitosť mal Malec, brankár Rusov ale jeho nedôraznú strelu pokryl.

Fortuna liga - 8. kolo:

FK Senica - Spartak Trnava 0:2 (0:1)
Góly: 40. Bukata, 70. Cabral
ŽK: Addo, Malec, Gallovič - Anthony, Savvidis
Diváci:
Rozhodovali: Kružliak - Tomčík, Roszbeck
SENICA: Fryšták - Kopečný, Šalata, Carrillo, Šimčák - Addo - Moses Eneji (71. Totka), Duda (46. Gallovič), Piroska (71. Berisha), Košťál (46. Yenne) - Malec. Tréner: Šoltis.
SPARTAK: Rusov - Turňa, Grič, Anthony, Tsaousis - Savvidis, Bukata - Cabral (73. Tumma), Mikovič, Yao (87. Olejník) - Bamidele. Tréner: Hrnčár.

Hlasy po zápase (zdroj RTVS):
Anton Šoltis (tréner Senice):
"Bol to bojovný zápas, z našej strany v prvom polčase veľa nervozity a ľahkých strát, ťažko sme sa dostávali do koncovky, súper to dobre zhusťoval, bol agresívnejší. V druhom polčase sme boli kvalitnejší na lopte, ale súper skóroval druhýkrát. Trnava pôsobila vyzretejším dojmom, my sme sa ťažko presadzovali. Hoci sme mali väčšie šance, nedokázali sme ich premeniť, chce to väčší pokoj v zakončení. Chceli sme hrať viac cez krídla, centre ale neboli adresné, úspešní môžeme byť iba ak vyriešime situácie vo finálnej zóne adresne."

Norbert Hrnčár (tréner Spartaka): "Sme spokojní s tým ako mužstvo pracuje, cítil som v týždni z mužstva obrovskú energiu a emóciu, pred zápasom som bol pokojný a veril som, že si prinesieme zo Záhoria víťazstvo. Ukázali sme veľa pozitívnych vecí, je to o tvrdej práci, musíme pokračovať. Pre mňa je najväčšia radosť, že sa diváci môžu po zápase tešiť s hráčmi a tá emóciami tam je.  Našiel som pracovité mužstvo ochotné sa posúvať, som presvedčený, že postupnými krokmi pôjdeme hore a budeme sa posúvať."