Spartak nečakane zakopol s Nitrou, doma nezískal ani bod

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.10.2020, 21.07, Ján Král

Nitre sa podarilo dokonale zaskočiť Trnavu, na Štadióne Antona Malatinského vyhrala 2:0.

Spartak nečakane zakopol s Nitrou, doma nezískal ani bod

Spartakovec Tsaousis (v bielom) v súboji s Adamcom z Nitry. Foto: Spartak Trnava

"Dnes šport a kultúra, čo zničíte zajtra?" pýtali sa fanúšikovia Spartaka prostredníctvom transparentu zavesenom na severnej tribúne. Všetky futbalové zápasy na Slovensku sa museli hrať pre koronavírusové reštrikcie zo strany štátu bez divákov, výnimkou nebol ani duel Trnava - Nitra. Pohľad na prázdne tribúny vyznel mimoriadne smutne.

Prvý polčas bol obojstranne bojovný, dopredu sa tlačila Trnava, Nitra ale pozorne a dôrazne bránila. Andeli miestami zavreli súpera na jeho polovici a vyvíjali veľký tlak, zadné rady hostí však odolávali.

Prvá nebezpečnejšia strela prišla až v 19. minúte po kombinácii Cabrala s Mikovičom. Hostia zblokovali na roh, po ktorom Grič na prvej tyči predĺžil Bukatov center, no Šípoš vyrazil loptu nad bránku.

V 25. minúte chybil Anthony, problém bol, že stratil loptu ako posledný, Faško sa rútil do koncovky, no zo šestnástky trafil našťastie pre Trnavu nad bránku.

Trnava podkúrila zo štandardky, po Bukatovom centri na prvú tyč sa nepodarilo usmerniť loptu do siete Gričovi.

Na opačnej strane popálila Rusovovi rukavice rana Záhumenského.

V 35. minúte zahral Tsaousis rohový kop na hlavu Savvidisa, ten zakončoval do protipohybu brankára a len tesne minul cieľ.

Krátko pred prestávkou vyrobil obrovskú hrúbku Podhorin, loptu dával cez vlastnú šestnástku, trafil hlavu Bamideleho, ten však nestihol lepšie zareagovať a poslal loptu mimo bránky.

V samom závere prvého dejstva sa Nitrania osmelili ísť hore s vyšším počtom hráčov, prihrávku do šestnástky zastavil na hranici pokutového územia rukou Turňa, nasledoval priamy kop a Adamec z neho prestrelil Trnave gól do šatne - 0:1.

Tréner Hrnčár cez prestávku vystriedal, na ihrisko prišiel Vlasko namiesto Bamideleho, na hrot sa posunul Mikovič.

Andeli sa po zmene strán nevedeli dostať do tempa, Nitra ďalej kompaktne bránila, blok však vysunula o čosi vyššie a Spartak mal problém s prechodovou fázou.

Faško dokonca v 57. minúte vyslal možno zo štyridsať metrov parádny prudký volej, ktorý len tesne preletel okolo Rusovovej žrde.

Nitra bola v druhom polčase lepším tímom a svoj výkon korunovala v 66. minúte, keď si po Faškovom centri na šestnástke Chobot prebral jedným dotykom loptu do palebnej pozície a druhým ju poslal nechytateľne do trnavskej siete - 0:2.

Tréner Hrnčár reagoval v 71. minúte, keď na ihrisko poslal hneď trio nových hráčov Tummu, Konstantinidisa a Olejníka a zmenil rozostavenie na 3-5-2.

Krátko na to mala Trnava priamy kop pri šestnástke, Savvidis netrafil dobre loptu, Mikovič následne odrazenú loptu poslal bez prípravy tesne vedľa bránky.

Spartak sa nadychoval k náporu. V 75. minúte získal loptu pri šestnástke Bukata, prekľučkoval sa do šestnástky, brankár Nitry Šípoš ale vytiahol proti jeho jedovke výborný zákrok.

Bukata a Šípoš boli mužmi momentu aj o chvíľu neskôr, po jedovke trnavského stredopoliara spoza šestnástky sa opäť zaskvel gólman hostí.

V 86. minúte Mikovič poslal po rýchlej akcii do krídla Vlaska, ten z prvej odcentroval na Olejníka, ktorý tiesnený zakončil, Šípoš však, hoci s problémami, ale napokon skrotil loptu ešte pred bránkovou čiarou.

V samom závere po Konstantinidisovom centri ešte zakončoval Bukata, no Šípoš bol opäť pozorný a aj vďaka jeho výkonu Nitra vyhrala 2:0.

Fortuna liga - 9. kolo:
Spartak Trnava - FC Nitra 0:2 (0:1)

Góly: 45. Adamec, 66. Chobot
ŽK: Turňa - Gatarič
Diváci: bez divákov
Rozhodovali: Sedlák - Ferenc, Košecký
SPARTAK: Rusov - Turňa (71. Tumma), Grič, Anthony, Tsaousis - Bukata, Savvidis - Cabral (71. Olejník), Mikovič, Yao (71. Konstantinidis) - Bamidele (46. Vlasko). Tréner: Hrnčár.
NITRA: Šípoš - Kuník, Podhorin, Kolčák, Magda - Gatarič (63. Chobot), Adamec, Mustafič, Záhumenský (90+. Fabiš) - Faško - Franko (82. Vrábel). Tréner: Geri.

Gergely Geri (tréner Nitry): "Z našej strany to bol bojovný výkon, snažili sme sa hrať organizovane a zodpovedne. Prvý polčas sme prečkali miernejší tlak domácich, gól Adamca nám dodal silu do druhého polčasu. Takisto Chobotov gól prišiel v správny čas. Chalani odvádzajú výbornú robotu, teší ma, že naša spolupráca s Ivanom Galádom prináša ovocie."

Norbert Hrnčár (tréner Spartaka): "Prvý polčas sme mali pod kontrolou, až do momentu v nadstavenom čase, keď sa skôr pýtal gól z našej strany. Inkasovaný gól z priameho kopu bol zlomovým momentom v zápase. Druhý polčas sme príliš nervózne až s veľkým chcením chceli dostať zápas na našu stranu. Prišlo veľa ľahkých strát, súper dal na 0:2 a ťažko to bolo otáčať. Pre mňa to bol veľmi poučný zápas aj s ohľadom do ďalších pracovných dní a spoznania mužstva. Ukázal mi reakciu hráčov v kritických situáciách."