Trnavskí hokejisti po dobrom výkone podľahli Leviciam, súpera trápili do konca zápasu

ŠPORT - Hokej | 22.11.2020, 21.04, Ján Král

Trnavčania sa nevyhli chybám, ktoré ich napokon stáli body.

Ján Matejka strelil prvý gól Trnavčanov. Spoza branky sa dostal pred Kompasa a bekhendom poslal puk do siete. Išlo o jeho druhý gól v sezóne, presadil sa aj proti reprezentačnej osemnástke. Foto: Ján Král

Trnavskí Gladiators majú po reštarte Slovenskej hokejovej ligy na konte dve prehry. V piatok podľahli v Martine domácemu klubu 1:3, v nedeľu doma nestačili na Levice, ktorým podľahli 4:5.

Za výkon sa ale Trnavčania vonkoncom hanbiť nemusia. Súpera poriadne podusili a do poslednej chvíle bojovali o vyrovnanie.

Záverečné viac ako dve minúty hrali bez brankára a držali súpera v jeho obrannom pásme. Pred brankárom Kompasom tancovali puky, napokon však piaty gól Trnavčania nedosiahli.

Scenár zápasu začal písať gólom už v druhej minúte Levičan Čaládi. Matejka vyrovnal, no Novák gólom do šatne načal svoj hetrik, ktorý napokon skompletizoval v 57. minúte. Trnavskú zástavu dvakrát gólovo dvíhal Jaša, raz Antonovo, za hostí pridal gól ešte Ivan Kohút.

Gladiátori v podstate celý duel dorovnávali skóre, čo trápilo aj trénera Trnavy Aleša Bachnáneka.

„Zápas bol vyrovnaný, dostali sme trochu lacné góly, čo nás mrzí. Na druhej strane, chceme napredovať, pozdvihnúť tím a z tohto pohľadu ma teší, že sme sa z toho dostali. Vždy keď sme však vyrovnali, sme zbytočne znova inkasovali, po ktorom sa mančaft len tak ľahko nezdvihne. V závere druhej i tretej tretiny sme ale ukázali, že na to máme. Treba, aby sa priklonilo aj šťastíčko a spadlo nám to tam,“ zhodnotil Bachnánek.

V ďalšom kole čaká na Trnavčanov v stredu 25. novembra cesta do Dubnice (18:00), v piatok 27. novembra sa potom predstavia od 17:30 doma proti Považskej Bystrici. Obe stretnutia sa pre protipandemické opatrenia budú hrať bez divákov.

SHL - 4. kolo:

HK Gladiators Trnava - HK AUTORÁCZ Levice 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
Góly: 17. Matějka (Štepanovský, Neuwirth), 24. Jaša (Kukumberg, Mišurda), 28. Antonov, 57. Jaša (Kukumberg, Kamenický) – 2. Čaládi (S. Saliji), 20. L. Novák (Gubo, S. Hudec), 27. L. Novák (Tužinský, Kobolka), 29. I. Kohút (R. Svitana), 57. L. Novák (Róbert Huna).
Rozhodovali: Výleta, Píšťanský – Lepieš, Maškulka – bez divákov (pre protipandemické opatrenia).
TRNAVA: Ivanovič – Mišurda, Schmidt, Kamenický, Španko, Štepanovský, Martiška, Beneš - Klema, D. Kohút, Tóth – Antonov, Kukumberg, Jaša – Neuwirth, Matejka, Hrbáčik – Marguš, Adamčík, Litavec. Tréner: Bachánek.
LEVICE: Kompas – I. Kohút, Cebák, Hřebíček, Ďurech, Kobolka, Hudec, Štefanka, Šturdík - Rich. Huna, Rób. Huna, Svitana – Saliji, Uhnák, Čaládi – Novák, Tužinský, Gubo – Šimko, Klenko, Múčka. Tréner: Kováčik.