Trnava Bulldogs s posilou zo zámoria prevalcovali Brno

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/10203-trnava-bulldogs-s-posilou-zo-zamoria-prevalcovali-brno/trnava-bulldogs-s-posilou-zo-zamoria-prevalcovali-brno/

Valcujú súperov. Americkí futbalisti Trnava Bulldogs vyhrali ďalší zápas v českej lige. Na domácej pôde zdolali Brno Alligators 51:24.

Foto: archív klubu


Buldoci nastúpili aj s posilou zo zámoria TJ Arndtom, ktorý hneď v úvode našiel pasom Lorincza a ten otvoril skóre. Vzápätí Katuninec potvrdil na 7:0.


Hostia vzápätí odpovedali, no ešte v prvej štvrtine Arndt našiel dlhou trojyardovou prihrávkou Levického a vzápätí opäť premenil extra bod Katuninec – 14:6.


Po druhej časti hry bolo už 24:9, za Trnavu skórovali Šukola, Katuninec, za hostí korigoval Herman.


V druhej polovici sa odohral zaujímavý moment.


„Na začiatku zachytil Tomáš Szarka brnenskú prihrávku a 50-yardovým behom ju doniesol až do endzóny, čo sa nevidí často. Oslavoval kotúľom letmo, za čo ho rozhodca potrestal 15 yardovou penalizáciou – osobným faulom.

 

Takáto gymnastická vložka je totiž podľa pravidiel NCAA (americká univerzitná liga), riadi sa nimi aj česká liga, zakázaná,“ povedal Marek Brestovanský z Trnava Bulldogs.


V ďalšom priebehu stretnutia Alligators znížili zásluhou Fortelného, Gunda, Katuninec a Lorincz však opäť naštartovali trnavské motory. Do poslednej časti hry sa išlo za stavu 44:17.


„Štvrtá štvrtina sa niesla v znamení skúšania herných variácií a priniesla nádherný moment, keď Marián Fečko pasom poslal Jozefa Kloknera do behu a ten prakticky cez celé ihrisko skóroval. Touchdown (81 yardový) bol jeden z mnohých krásnych momentov zápasu.

 

V závere sa podarilo aligátorom skorigovať výsledok behom Tomáša Fortelného a kickom Martina Hermana a uzavreli tak tento divácky veľmi atraktívny duel na skóre 51:24,“ doplnil Brestovanský.


Najbližšie sa hráči Trnavy predstavia pod hlavičkou smolenických Eagles na turnaji slovenskej sedmičkovej ligy v Nitre túto nedeľu od 9:30, kde si zmerajú sily s domácou Nitrou a obhajcom titulu Bratislavou.


V českej lige na Bulldogs čaká atraktívny súper Lions z Prahy (4.5.) a na domácej pôde najlepší český tím Black Panthers Praha.

 

Keďže zápas sa uskutoční na Deň detí (1.6.), organizátori pripravia rôzne atrakcie a súťaže aj pre najmenších fanúšikov.

Ján Král | 24.4.2013 | Americký futbal | https://www.trnavskyhlas.sk