Mladí Cíferčania ukázali na Fragaria Cup-e futbalový talent

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/10796-mladi-cifercania-ukazali-na-fragaria-cup-e-futbalovy-talent/mladi-cifercania-ukazali-na-fragaria-cup-e-futbalovy-talent/

Futbalové nádeje robia Cíferu výbornú reklamu. Vyzerá to tak, že v obci vyrastá silná generácia talentovaných hráčov.

Tím prípravky Cífera na turnaji Fragaria Cup. Foto: facebook ŠK Cífer U11


Družstvo prípravky do 11 rokov skončilo na najväčšom medzinárodnom turnaji tejto kategórie na Slovensku Fragaria Cup na solídnom deviatom mieste.

 

Bez jedinej prehry prešli osemčlennou základnou skupinou a za sebou nechali aj také mančafty ako je domáci Tatran Prešov.

 

Cíferčania obstáli v konkurencii celkov z Rumunska, Ukrajiny, Srbska i Poľska. Narazili až vo vyraďovacích bojoch, keď nešťastne prehrali 0:1 s poľským tímom Mazoviecki.

 

"Chlapci odohrali tretí najväčší turnaj v Európe úžasným štýlom. Vzorne reprezentovali nielen obec, školu a klub, ale najmä seba. Do hry dali aj punc kvality, zaslúžia si veľkú pochvalu," uviedol tréner tímu Andrej Lanák.

 

"Veľmi nás teší, že medzi najlepších hráčov turnaja organizátori zaradili aj Ondreja Cíferského. Veľmi dobre chytal aj Patrik Moravčík. Poďakovanie však patrí celému kolektívu, pretože futbal je tímová hra. Každý z chlapcov nechal na ihrisku kus srdca," povedal vedúci mužstva Marián Moravčík, ktorý sa o výpravu staral aj spoločne s lekárom Dušanom Cajom.

 

Ján Král | 11.7.2013 | Futbalové ligy | https://www.trnavskyhlas.sk