Ragbisti Spartaka posilnili káder a získali nové skúsenosti

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/11168-ragbisti-spartaka-posilnili-kader-a-ziskali-nove-skusenosti/ragbisti-spartaka-posilnili-kader-a-ziskali-nove-skusenosti/

V predposledný augustový týždeň začali prípravu na novú sezónu ragbisti trnavského Spartaka. Na zraze sa zišla takmer celá kostra tímu z minulého ročníka. K mužstvu sa pridali aj traja novici.

Partia ragbistov RC Spartak Trnava. Foto: archív lk

 

Mužstvo bude v nasledujúcej sezóne viesť hrajúci tréner Ján Székely. Cenné rady určite odovzdá aj najskúsenejší muž trnavskej zostavy Peter Bolla.

 

O chod tímu sa stará prezident klubu František Čapkovič.

 

V minulej sezóne Spartakovci obsadili v slovenskej sedmičkovej lige štvrté miesto, s čím v samotnom klube nevládla spokojnosť.

 

Avšak v poslednom finálovom kole skončili červeno-čierni na tretej priečke a prezentovali sa zlepšenou hrou.

 

Do novej ligovej edície si Trnavčania stanovili za cieľ návrat na medailové pozície. Počas prvej polovice sezóny sa musí RC Spartak Trnava zaobísť bez opory Mateja Minárika, ktorý má problémy s ramenom.

 

V príprave nastúpili spartakovci aj na zápas v pätnástkovom ragby spoločne s RC Břeclav proti 1.RC Slovanu Bratislava.

 

Aj napriek vysokej prehre deväť hráčov (Ján Székely, Tomáš Székely, Peter Vrbovský, Ladislav Čapkovič, Lukáš Hullman, MIchal Benda, Samuel Slovák, Miloš Ťažky a Lukáš Koštial) nabrali cenné skúsenosti, pretože zápasov na Slovensku je bohužiaľ málo.

 

Navyše, absolvovali tréning so slovenským ragbystom Martinom Polákom, ktorý má na slovenské pomery obrovské skúsenosti z Írska, kde momentálne hráva.

 

Snímka z predsezónneho stretnutia trnavského klubu. Foto: archív lk

 

Pätnástkové ragby budú v nasledujúcom ligovom ročníku hrávať aj viacerí hráči Spartaka v českej druhej najvyššej súťaži.

 

Peter Bolla spolu s Matejom Minárikom budú pôsobiť v RC Zlín. Kapitán Boris Gregorovič spolu s Jánom Székelym zase v bratislavskom Slovane.

 

Nový domov našiel RC Spartak Trnava na ihrisku v Igrame, kde trénujú každý pondelok a štvrtok.

 

Záujemcovia o tento šport sa môžu kontaktovať prostredníctvom sociálnej siete facebook, kde nájdu stránku Rugby klub Trnava.

 

 

Káder pre sezónu 2013/2014

Prezident: František Čapkovič
 

Generálny manažér: Peter Bolla
 

Tréner: Ján Székely
 

Hráči: Boris Gregorovič, Ján Székely, Peter Bolla, Tomáš Székely, Ladislav Čapkovič, Lukáš Koštial, Lukáš Hullman, Michal Benda, Juraj Sádecký, Peter Vrbovský, Matej Minárik, Michal Ťažký, Matej Minárik, Jerome Azuara, Martin Suchán, Jozef Baláž, Ronald Rajcany, Samuel Slovák a Martin Šotník.
 

 

LUKÁŠ KOŠTIAĽ

prispievatelia | 4.9.2013 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk