Ragbisti Spartaka obsadili v Čunove výborné druhé miesto

V Čunove pri Bratislave sa uskutočnilo 12. októbra prvé kolo Majstrovstiev Slovenska v sedmičkovom ragby. Trnavskí ragbisti prišli na turnaj kvalitne pripravení a obsadili pre nich doteraz najlepšie umiestnenie – druhú priečku.

Duel s Košicami Trnavčania zvládli. Foto: archív klubu

Trnavčania postupne zdolali Žilinu 24:12, podľahli Slovanu 0:19 a pokorili aj Košice 33:5.

Do hry zasiahlo v trnavskom drese trinásť hráčov - Lukáš Koštial, Daniel Kučavík, Martin Bohunický, Ladislav Čapkovič, Ján Székely (kapitán), Tomáš Székely, Michal Benda, Juraj Sádecký, Jozef Baláž, Miloš Ťažký, Lukáš Hullman, Peter Vrbovský a Jerome Azuara.

S tímom vycestoval ako zdravotník momentálne zranený Matej Minárik. Až pre trojicu hráčov (Kučavík, Bohunický, Baláž) to bol vôbec prvý sedmičkový turnaj.

Trnavčania dosiahli výborné druhé miesto kolektívnym výkonom. Foto: archív klubu

Ako hrali?

RC Spartak Trnava - RC Bears Žilina 24:12
Body: J. Székely 14, Ťažký 5, T. Székely 5

V prvom stretnutí nastúpili spartakovci proti medveďom zo Žiliny. V úvode stretnutia sa Žilina ujala vedenia 7:0 po zbytočnej päťke, ktorú zapríčinilo nedodržanie tzv. obrannej línie.

Následne do hry naskočil kapitán Ján Székely a okamžite zaznamenal položenie po krásnej individuálnej akcii. Žilinčania potom išli opäť do vedenia 12:7.

Ešte pred polčasom posadil na koňa Trnavčanov znovu hrajúci tréner Ján Székely. Po polčase sa trnavskí ragbisti upokojili a priložili ešte dve päťky (Miloš Ťažký a Tomáš Székely), čím upravili na konečných 24:12.

RC Spartak Trnava - RC Slovan 0:19

Trnavčania nastúpili proti slovanistom sústredene a v prvom polčase boli lepším tímom. Veľká škoda, že sa nepodarilo premeniť zopár nádejných šancí.

Tesne pred polčasom netakticky vystriedali zraneného Tomáša Székelyho za Jozefa Baláža.

V druhom polčase ukázali belasí svoje skúsenosti a zápas zlomila prvá päťka. Ďalšie dve padli po zlom príjme Trnavčanov. Ale tento duel ukázal, že spartakovci idú správnym smerom a pokrok je viditeľný.

RC Spartak Trnava - RK Slávia TUKE Košice 33:5
Body: Ťažký 15, J. Székely 13, Hullman 5

Do najdôležitejšieho zápasu na turnaji vstúpili Trnavčania výborne a po ustáti platonického tlaku Košičanov sa výborne ukázala igramská spolupráca J. Székely – Ťažký. Po dvoch prihrávkach trnavského kapitána sa dvakrát presadil druhý menovaný.

Po zmene strán Spartak inkasoval a tím Košíc sa dostal na rozdiel deväť bodov. Trnava ale ihneď zasadila rozhodujúci úder päťkou Ťažkého. Ďalšiu päťku položil Lukáš Hullman. A všetko ukončil hrajúci kouč Ján Székely.

Dobrou správou je, že Trnava bola lepším tímom aj po prestriedaní a zapojení hráčov z lavičky.

Trnavský tím v Čunove. Foto: archív klubu

RC Spartak plánuje odohrať priateľský zápas v pätnásťkovom rugby proti tímu z Rakús RC Spartans Melk. Hráči, ktorí chcú hrať tento krásny tvrdý šport, sú vítaní. Kontakt: rcspartaktrnava@azet.sk