Ragbistom Spartaka sa v Košiciach nedarilo

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/11816-ragbistom-spartaka-sa-v-kosiciach-nedarilo/ragbistom-spartaka-sa-v-kosiciach-nedarilo/

Trnavskí ragbisti nastúpili na poslednom turnaji v Košiciach v oklieštenej zostave, ale ani tým sa nedá ospravedlniť desivý výsledok z Košíc. Na turnaji obsadili 4. miesto, v troch stretnutiach nedokázali položiť body a hrali príliš chaoticky.

Trnavčania nastúpili na turnaji v nových dresoch. Šťastie im, žiaľ, nepriniesli. Foto: archív RC Spartak Trnava

 

S tímom necestoval dlhodobo zranený Matej Minárik. V zostave sa neobjavili ani Miloš Ťažký s Borisom Gregorovičom. Ďalšia smola postihla mužstvo hneď v prvej minúte prvého zápasu, keď sa zranil Tomáš Székely.


Jeho brat a zároveň hrajúci tréner a kapitán absolvoval pre chorobu len časť turnaja. So zranením hral aj Peter Vrbovský. De facto mužstvu chýbala takmer celá základná sedmička.

 

Prvý zápas s Košicami Spartakovci absolútne nezvládli a po slabom chaotickom výkone podľahli výbornému na turnaj skvele pripravenému tímu 0:46. Na premočenom trávniku jasne kraľovali výborne sa pohybujúci domáci. Košice boli na turnaj najlepšie prichystané a zdolali aj Slovan.

 

Zápas so Žilinou spartakovci už tradične začali zle a viezlo sa to s nimi celý duel. Žilinčania, posilnený o výborného hráča z Kene, premiérovo dokázali Trnavčanov poraziť a vyhrali 22:0. V tomto zápase už nastúpili v druhom polčase hráči z lavičky a aspoň nabrali skúsenosti.

 

Proti Slovanu sa na trávnik postavilo už len to, čo zostalo a tak vyzeral aj výsledok a bezduchý výkon, ktorý bol korunovaný prehrou 0:41.


Zápas s Bardejovom červeno-čierni zvládli a zvíťazili 19:7. Za mužstvo položili dvakrát Ján Székely a raz Peter Vrbovský. Ján Székely premenil dve konverzie z troch.

 

Zostava RC Spartak na turnaji: Ladislav Čapkovič, Lukáš Hullman, Lukáš Koštial, Peter Bolla, Tomáš Székely, Ján Székely, Michal Benda, Juraj Sádecký, Peter Vrbovský, Samuel Slovák, Daniel Kučavík, Jozef Baláž a Martin Bohunický.

 

LUKÁŠ KOŠTIAL

prispievatelia | 16.11.2013 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk