Hádzanári Hlohovca vyhrali v nórskom Arendali, sú blízko k postupu

Hádzanári HC Sporta Hlohovec zvíťazili v prvom stretnutí 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2013/2014 na palubovke ÖIF Arendal 26:20 (15:11).

František Zaťko strelil v zápase osem gólov. Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Zverenci trénera Martina Liptáka urobili nedeľňajším šesťgólovým triumfom dôležitý krok k účasti v skupinovej fáze tejto kontinentálnej pohárovej súťaže.

Hlohovčania budú môcť spečatiť svoj postup v odvete, ktorá sa bude hrať v hale na Zábraní v nedeľu 1. decembra o 18.30.

Výsledok - nedeľa - Pohár EHF mužov 2013/2014 - kvalifikácia - 3. kolo - prvý zápas (odveta 1. 12. 2013 o 18.30 h):

ÖIF Arendal (Nór.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 20:26 (11:15)
Najviac gólov za Arendal: Jörgensen a Pedersen po 4
Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazur 1, Takáč 4, Čačič, Laho, M. Baláž 7, Miženko, Ľ. Ďuriš 3, Kučer, Petrov 1, Janíček, S. Mažár, F. Zaťko 8/1, Dudáš 2
Pok. hody: 3/1 - 2/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Jaškins a Žabko (obaja Lot..), 902 divákov

Hlohovčania viedli od začiatku stretnutia, ktoré bolo v úvode vyrovnané. V 6. min vyhrávali 4:2, domáci na konci prvej desaťminútovky zmazali manko (5:5).

Sporta však odpovedala štvorgólovou šnúrou a v 14. min bolo 9:5 v jej prospech. O desať minút neskôr mala dokonca už šesťgólový náskok (14:8), z ktorého Arendal stihol do prestávky mierne ukrojiť (11:15).

Slovenský vicemajster otvoril druhé dejstvo dvoma gólmi (17:11), ale nórsky tím sa nevzdával a dvanásť minút pred koncom prehrával už len 18:20.

Sporta nedovolila súperovi v záverečnej desaťminútovke vyrovnať. Naopak, v 54. min odskočila na 23:19 a v zostávajúcom čase zvýšila svoje vedenie na konečných 26:20.

Martin Lipták (tréner Hlohovca): "Som veľmi spokojný. Predviedli sme jeden z najlepších výkonov nielen v tejto sezóne. Teším sa, že sme to po 33 hodinovej ceste takto zvládli. V druhom polčase sme mali slabšiu desaťminútovku, keď sme hrali často v oslabení a nedarilo sa nám na postavenú obranu ako na začiatku, navyše sa zranil Mazur. Potom sme však rýchlymi gólmi vrátili domácich tam, kde sme ich chceli mať. Dosiahnutý výsledok nám dáva nádej na postup.“