Trnavskí plavci brali medaily v Trenčíne, cez víkend sa predstavia doma

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/11985-trnavski-plavci-brali-medaily-v-trencine-cez-vikend-sa-predstavia-doma/trnavski-plavci-brali-medaily-v-trencine-cez-vikend-sa-predstavia-doma/

Plavci STU Trnava sa úspešne zúčastnili Zimných majstrovstiev Slovenska juniorov a seniorov v Trenčíne.

Trnavskí medailisti v Trenčíne. Zľava T. Púchly, B. Bartovičová, B. Križanová a J. Klátik. Foto: archív STU Trnava

 

Štartovalo 270 plavcov zo štyridsiatich slovenských plaveckých oddielov a klubov, plavecký klub STU Trnava výborne reprezentovalo devätnásť plavcov, prevažne v juniorskom veku, ktorí sa v silnej konkurencii nestratili.


V kategórii senioriek bola z trnavského klubu jednoznačne najúspešnejšia Barbora Križanová, ktorá zvíťazila v disciplínach 400m, 800m voľný spôsob a 200 m prsia a na 200 m polohové preteky obsadila druhé miesto.


Medzi juniorkami si medaily vybojovala Barbara Bartovičová - jednu striebornú a dve bronzové medaily na 50 a 200 m prsia.


Medzi dospelými i juniormi sa veľmi kvalitne prezentoval Tomáš Púchly, vekom najmladší junior, ktorý získal tri juniorské tituly majstra Slovenska na 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob.


V týchto disciplínach potvrdil prvé miesto v európskych tabuľkách v kategórii pätnásť a šestnásťročných.


Po veľkých zlepšeniach osobných rekordov sa na stupeň víťazov prebojoval Juraj Klátik v disciplínach 50 m prsia a 100 m polohové preteky na druhom, resp. treťom mieste v kategórii juniorov.


Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava: Adam Halas, Sandra Masárová a Ondrej Machovič.


Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava a Rastislava Hlavatých osemnásť medailí - 6 zlatých, 9 strieborných a 3 bronzové.


Nasledujúci víkend sa uskutočnia majstrovstvá SR mladších žiakov v Trnave.

 

V tejto kategórii má plavecký klub STU Trnava niekoľko nádejných plavcov. Slávnostné otvorenie bude v piatok 6. decembra o 15.30, preteky potrvajú až do nedele.

 

RASTISLAV HLAVATÝ

prispievatelia | 5.12.2013 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk