Trnavskí plavci brali medaily v Trenčíne, cez víkend sa predstavia doma

Plavci STU Trnava sa úspešne zúčastnili Zimných majstrovstiev Slovenska juniorov a seniorov v Trenčíne.

Trnavskí medailisti v Trenčíne. Zľava T. Púchly, B. Bartovičová, B. Križanová a J. Klátik. Foto: archív STU Trnava

Štartovalo 270 plavcov zo štyridsiatich slovenských plaveckých oddielov a klubov, plavecký klub STU Trnava výborne reprezentovalo devätnásť plavcov, prevažne v juniorskom veku, ktorí sa v silnej konkurencii nestratili.

V kategórii senioriek bola z trnavského klubu jednoznačne najúspešnejšia Barbora Križanová, ktorá zvíťazila v disciplínach 400m, 800m voľný spôsob a 200 m prsia a na 200 m polohové preteky obsadila druhé miesto.

Medzi juniorkami si medaily vybojovala Barbara Bartovičová - jednu striebornú a dve bronzové medaily na 50 a 200 m prsia.

Medzi dospelými i juniormi sa veľmi kvalitne prezentoval Tomáš Púchly, vekom najmladší junior, ktorý získal tri juniorské tituly majstra Slovenska na 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob.

V týchto disciplínach potvrdil prvé miesto v európskych tabuľkách v kategórii pätnásť a šestnásťročných.

Po veľkých zlepšeniach osobných rekordov sa na stupeň víťazov prebojoval Juraj Klátik v disciplínach 50 m prsia a 100 m polohové preteky na druhom, resp. treťom mieste v kategórii juniorov.

Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava: Adam Halas, Sandra Masárová a Ondrej Machovič.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava a Rastislava Hlavatých osemnásť medailí - 6 zlatých, 9 strieborných a 3 bronzové.

Nasledujúci víkend sa uskutočnia majstrovstvá SR mladších žiakov v Trnave.

V tejto kategórii má plavecký klub STU Trnava niekoľko nádejných plavcov. Slávnostné otvorenie bude v piatok 6. decembra o 15.30, preteky potrvajú až do nedele.