Trnavské plavecké nádeje sa blysli aj na pretekoch v domácom bazéne

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/12020-trnavske-plavecke-nadeje-sa-blysli-aj-na-pretekoch-v-domacom-bazene/trnavske-plavecke-nadeje-sa-blysli-aj-na-pretekoch-v-domacom-bazene/

Po Zimných majstrovstvách Slovenska juniorov a seniorov v Trenčíne sa plavci STU Trnava predstavili v domácom bazéne Materiálovotechnologickej fakulty STU na Zimných majstrovstvách Slovenska mladších žiakov.

Trnavskí plavci, ktorí sa zúčastnili na pretekoch. Foto: archív STU Trnava


Štartovalo 180 plavcov zo 41 slovenských plaveckých oddielov a klubov, plavecký klub STU Trnava výborne reprezentovalo desať plavcov vo veku jedenásť a dvanásť rokov.


V kategórii žiačok bola z trnavského klubu jednoznačne najúspešnejšia Barbora Tomanová (ŠG), ktorá zvíťazila v disciplínach 400m, 800m voľný spôsob a 100 m znak.


V tejto disciplíne vytvorila skvelým časom 1:07:73 slovenský rekord 12-ročných žiačok.

 

Barbora pridala ďalších päť strieborných medailí v disciplínach 50 m, 100 m, 200 m voľný spôsob, 200 m znak a 100 m polohové preteky.


Medzi žiačkami si medaily po veľkých zlepšeniach osobných rekordov vybojovala aj Alexandra Rakayová (ŠG) - jednu striebornú a jednu bronzovú medailu na 400 a 800m voľný spôsob.


Medzi žiakmi sa najviac darilo Tomášovi Niedlovi (ŠG), ktorý získal dve strieborné medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia výbornými časmi 1:16.73 resp. 2:44.89.


Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava, ktorým sa nepodarilo získať medaily: Šimon Páleník, Andrej Genčur (obaja ŠG).


V kategórii jedenásťročných žiakov si plavci STU Trnava rovnako zaplávali množstvo osobných rekordov. Boli to najmä: Nina Vidličková, Hana Repčíková, Kristína Martinkovičová, Nikoleta Kubovičová a Erik Beňo.


Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej dvanásť medailí - tri zlaté, osem strieborných a jedna bronzová.

 

Nasledujúci víkend sa uskutočnia majstrovstvá SR starších žiakov v Dolnom Kubíne, aj v tejto kategórii má plavecký klub STU Trnava niekoľko nádejných plavcov.
 

RASTISLAV HLAVATÝ

prispievatelia | 10.12.2013 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk