Žiaci plaveckého oddielu si vylepšili na Orave osobné rekordy

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/12088-ziaci-plaveckeho-oddielu-si-vylepsili-na-orave-osobne-rekordy/ziaci-plaveckeho-oddielu-si-vylepsili-na-orave-osobne-rekordy/

Na záver zimnej sezóny sa trnavskí plavci zúčastnili Zimných majstrovstiev Slovenska - najvýznamnejších pretekov pre kategóriu 13 – 14 ročných plavcov na Slovensku.

Trnavská plavecká výprava v Dolnom Kubíne. Foto: archív RH


Na podujatí štartovalo 170 plavcov z 34 slovenských plaveckých oddielov a klubov. Plavecký klub STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava Hlavatého, Tatiany Bergmannovej a Rastislava Hlavatého výborne reprezentovalo 11 starších žiakov STU Trnava, ktorí si zaplávali 37 nových osobných rekordov.

 

Medzi najúspešnejších plavcov z Trnavy, ktorí skončili na medailovom umiestnení, patrí Katarína Jedličková, ktorá získala striebornú medailu v disciplíne 100 metrov prsia.


Natália Macková si vyplávala bronzovú medailu v disciplíne 400 metrov polohové preteky. Adrián Gabalec si vybojoval bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov motýlik. Tereza Šimončičová získala bronzovú medailovú v diciplíne 100 metrov prsia.


"Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava Janka Mrázová, Kristína Kolárová, Adam Hlavatý, Stela Vavrušková, Šimon Uhlík, Nina Bednáriková a Filip Antonín," povedal tréner Rastislav Hlavatý.
 

RH

prispievatelia | 19.12.2013 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk