Žiaci plaveckého oddielu si vylepšili na Orave osobné rekordy

Na záver zimnej sezóny sa trnavskí plavci zúčastnili Zimných majstrovstiev Slovenska - najvýznamnejších pretekov pre kategóriu 13 – 14 ročných plavcov na Slovensku.

Trnavská plavecká výprava v Dolnom Kubíne. Foto: archív RH

Na podujatí štartovalo 170 plavcov z 34 slovenských plaveckých oddielov a klubov. Plavecký klub STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava Hlavatého, Tatiany Bergmannovej a Rastislava Hlavatého výborne reprezentovalo 11 starších žiakov STU Trnava, ktorí si zaplávali 37 nových osobných rekordov.

Medzi najúspešnejších plavcov z Trnavy, ktorí skončili na medailovom umiestnení, patrí Katarína Jedličková, ktorá získala striebornú medailu v disciplíne 100 metrov prsia.

Natália Macková si vyplávala bronzovú medailu v disciplíne 400 metrov polohové preteky. Adrián Gabalec si vybojoval bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov motýlik. Tereza Šimončičová získala bronzovú medailovú v diciplíne 100 metrov prsia.

"Za bojovnosť, veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu aj ostatní plavci STU Trnava Janka Mrázová, Kristína Kolárová, Adam Hlavatý, Stela Vavrušková, Šimon Uhlík, Nina Bednáriková a Filip Antonín," povedal tréner Rastislav Hlavatý.