Sviatok v Hlohovci, hádzanári Sporty hostia berlínske líšky

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/12487-sviatok-v-hlohovci-hadzanari-sporty-hostia-berlinske-lisky/sviatok-v-hlohovci-hadzanari-sporty-hostia-berlinske-lisky/

Hlohovec sa chystá na hádzanársky sviatok, ktorý sa odohrá v hale na Zábraní. Do "mesta ruží" zavíta klub z najlepšej ligovej súťaže na svete a v sobotu 15. februára od 18.00 h si zmeria sily s domácim družstvom HC Sporta.

Ilustračné foto: sporta.sk

 

Súperom zverencov trénera Martina Liptáka v stretnutí 2. kola D-skupiny skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2013/2014 bude štvrtý tím aktuálnej tabuľky najvyššej nemeckej súťaže Füchse Berlín (rozhodujú Chorváti Cindrič a Gonzurek).

 

"Ide o skvelý tím a klub, ktorý pracuje veľmi koncepčne a už šesť rokov je špičkou bundesligy. Káder tvoria veľmi kvalitní legionári z celej Európy a plus sú tu domáci nemeckí hráči. Ide o mužstvo s výbornou obranou 0-6, pestrou hrou v útoku, veľkú silu má na každom poste. Sportu, Hlohovec a široké okolie čaká veľký hádzanársky zážitok. Je to náš prvý domáci zápas a máme smelý športový cieľ - držať krok s favoritom a potrápiť ho," uviedol pre klubovú stránku kouč úradujúceho slovenského vicemajstra Martin Lipták.

 

Už po vyžrebovaní skupinovej fázy bol medzi hlohovskými fanúšikmi najväčší záujem práve o vstupenky na domáci duel s bundesligistom.

 

V stredu zostávalo posledných 200 voľných vstupeniek, takže v sobotu podvečer sa dá očakávať "plný dom" s dvojtisícovou kapacitou, ktorý bude hnať Sportu k čo najlepšiemu výsledku proti favoritovi nielen D-skupiny, ale i celej súťaže.

 

"Spoliehame sa, že diváci budú naším ďalším hráčom v poli, utvoria tradične skvelú atmosféru a budú nás držať nad vodou. Proti súperovi takéhoto rangu to budeme isto potrebovať," poznamenal prezident Sporty Patrik Voltmann.

 

Hlohovčania zaplatili nováčikovskú daň pri minulotýždňovom vstupe do skupinovej fázy, keď sa na palubovke rumunského HCM Konstanca (22:31) pripravili o lepší výsledok nepremieňaním šancí. Veľkou prekážkou im bol brankár Popescu.

 

Po návrate od Čierneho mora sa mohli nerušene pripravovať, keďže extraligový duel s Tatranom Prešov si odložili na marec. Ich pozornosť sa sústredí na sobotu a protivníka zvučného mena.

 

"Čaká nás ozajstný hádzanársky sviatok, Füchse Berlín je súper, s ktorým nemáme možnosť stretnúť sa každý deň. Chceme si tento zápas užiť, nepredať kožu lacno, bez boja," dodal pre sporta.sk M. Lipták.

 

Výprava Füchse Berlín pricestuje na Slovensko v piatok a ubytovaná bude v Piešťanoch. "Líšky" absolvovali v stredu stretnutie I. bundesligy.

 

V domácom prostredí si poradili s SC Magdeburg 27:24 (15:9), keď sa prezentovali skvelou defenzívou na čele s výborným výkonom brankára Silvia Heinevettera.

 

V druhom polčase však pre zranenie nohy odstúpili z hry Čech Pavel Horák a Paul Drux, navyše Poliak Bartlomiej Jaszka nenastúpil pre problémy s chrbtom. Berlínčania na úvod skupinovej fázy Pohára EHF zvíťazili nad francúzskym Chambéry Savoie Handball 30:27.

 

Program stretnutí 2. kola D-skupiny:
sobota 15. 2. o 18.00: HC Sporta Hlohovec (SR) - Füchse Berlín (Nem.), rozhodujú: Cindrič a Gonzurek z Chorvátska
nedeľa 16. 2. o 19.00: Chambéry Savoie Handball (Fr.) - HCM Konstanca (Rum.)

 

Tabuľka D-skupiny:
1. Konstanca 1 1 0 0 31:22 2
2. Füchse Berlín 1 1 0 0 30:27 2
3. Chambéry 1 0 0 1 27:30 0
4. Hlohovec 1 0 0 1 22:31 0

 

SITA

prispievatelia | 13.2.2014 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk