Trnava hostí cez víkend významný plavecký míting, príde 400 pretekárov

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/12636-trnava-hosti-cez-vikend-vyznamny-plavecky-miting-pride-400-pretekarov/trnava-hosti-cez-vikend-vyznamny-plavecky-miting-pride-400-pretekarov/

Cez víkend sa uskutoční na pôde Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity jubilejný 40. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy.

Ilustračné foto: shutterstock.com


Míting je považovaný za najvýznamnejšie plavecké preteky na 25 metrovom bazéne na Slovensku. Tento rok sa očakáva účasť 400 plavcov zo 40 klubov – zo Slovenska, ako aj najlepších plavcov z Maďarska, Českej republiky a Poľska.

 

Trnavský plavecký míting by mal byť dobrým testom výkonnosti pred vrcholným podujatím tohto roku Majstrovstvami Európy v Nemecku. V minulosti v Trnave prekonali niekoľko národných rekordov.

 

Ozdobou tohtoročnej Veľkej ceny Trnavy v plávaní bude nepochybne Tomáš Klobučník, reprezentant Slovenska, finalista Majstrovstiev Európy v krátkom bazéne 2013, semifinalista Majstrovstiev sveta 2013, slovenský rekordér a najlepší plavec za rok 2013.

 

Štartovať budú i reprezentanti Maďarska, semifinalisti Majstrovstiev Európy v krátkom bazéne 2013 i Majstrovstiev sveta 2013 Gábor Balog a Krisztián Takács.


Predstavia sa aj viacerí seniorskí i juniorskí reprezentanti SR, ktorí sa v roku 2014 okrem ME pripravujú na Olympijské hry mládeže v Číne. Plavecký klub

 

STU Trnava vkladá najväčšie nádeje do Tomáša Púchleho, Barbory Križanovej, Barbary Bartovičovej a Adama Halása.


Preteky začínajú v sobotu 8. marca o 9.30 a popoludní o 16.00, v nedeľu 9. marca pokračujú od 9.30.


Tatiana Bergmannová, jkr

prispievatelia | 5.3.2014 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk