Ragbisti Spartaka na Slávii dominovali, za sebou nechali aj Slovan

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/13024-ragbisti-spartaka-na-slavii-dominovali-za-sebou-nechali-aj-slovan/ragbisti-spartaka-na-slavii-dominovali-za-sebou-nechali-aj-slovan/

Ragbistom Spartaka pobyt v Trnave svedčí. Ligový turnaj, ktorý sa premiérovo hral na území mesta, vyhrali. Bodovo predstihli aj favorizovaný Slovan Bratislava.

Momentka zo súboja Spartaka so Slovanom. Foto: jkr


Trnavčanom vyšiel vstup do turnaja v sedmičkovom ragby, keď vysoko zdolali Košice 33:0. V ďalšom zápase si merali sily so Slovanom Bratislava. V stretnutí viedli, súper potom otočil skóre, no v samom závere vďaka úniku Michala Bendu vyrovnali červeno-čierni na 14:14.


"Zápas bol obojstranne dobrý, mali sme aj na víťazstvo, ale remíza so Slovanom je dobrá. Body v derby vždy potešia, či ide o futbal alebo ragby. Tu je rivalita o niečom inom, vzťahy sú priateľskejšie, ale stále je to Slovan. Na ihrisku im nedarujeme nič," povedal po zápase Benda.

 


Spartaku zahrala do karát aj nečakaná prehra Slovana s Košicami. Po víťazstve nad Žilinou 29:5 mohli začať oslavovať triumf.


"Vidno, ako ohromne ostatné družstvá rastú. Rozdiely medzi klubmi sú dnes už minimálne. Hráči sa ešte technicky hľadajú, ale podarilo sa nám objaviť niekoľko ďalších potenciálnych reprezentantov," uviedol jeden z trénerov slovenskej reprezentácie Pavel Lištvan, ktorý sledoval stretnutia osobne.


"Trnavský tím ma milo prekvapil, nevidel som ich zhruba rok, ale traja hráči ma zaujali a mám ich zaznačených v notese ako adeptov pre reprezentáciu," dodal na margo spartakovcov.


Spokojnosťou žiaril aj hrajúci kouč Trnavy Ján Székely. "Máme dobrých hráčov, super kolektív. Pozývame medzi nás aj nových záujemcov, ktorí si chcú vyskúšať chlapský šport. Trénujeme vždy v pondelok a štvrtok od 17.15 na Slávii," povedal.


Trnavský RC Spartak bude potrebovať od jesene širší káder. Spartak sa totiž prihlási do dolnorakúskej Landesligy, kde bude bojovať v pätnástkovom ragby, ktoré si vyžaduje väčší počet hráčov.


"Mohli sme sa prihlásiť aj do tretej českej ligy, tam by sme však cestovali príliš ďaleko, čo by sme z ekonomických a časových dôvodov neutiahli. V Rakúsku nás čakajú súperi vzdialení do dvesto kilometrov, čo je prijateľné," povedal Lukáš Koštial z trnavského tímu.

 

Výsledky:
Slovan - Žilina 31:0
Trnava - Košice 33:0
Košice - Žilina 19:19
Trnava - Slovan 14:14
Košice - Slovan 29:5
Trnava - Žilina 29:5

Ján Král | 21.4.2014 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk