Plávanie: Tomanová s dvoma medailami, Púchlemu tesne unikol limit na Čínu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/13176-plavanie-tomanova-s-dvoma-medailami-puchlemu-tesne-unikol-limit-na-cinu/plavanie-tomanova-s-dvoma-medailami-puchlemu-tesne-unikol-limit-na-cinu/

Plavci STU Trnava v úvode mája úspešne reprezentovali Trnavu vo výbere Slovenska na medzištátnom stretnutí juniorov v Pardubiciach.

Barbora Tomanová a Tomáš Púchly s trénerom Rastislavom Hlavatým (uprostred). Foto: archív plaveckého klubu

 

V konkurencii mladých plavcov z Maďarska, Čiech, Poľska a Slovenska sa Tomáš Púchly, Adam Halas a Barbora Tomanová (všetci ŠG J. Herdu) nestratili a zaplávali svoje najlepšie osobné časy.

 

Na stupeň víťazov sa hneď tri krát prebojoval Tomáš Púchly, ktorý kvalitnými výkonmi zvíťazil v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob a pridal druhé miesto v disciplíne 100 metrov motýlik.

 

 

Do limitu na Olympijské hry mládeže v Číne mu chýbala už iba desatina sekundy. Veríme, že sa ho Tomášovi podarí zaplávať už na budúci víkend v Bratislave na pretekoch „Pohár Orca“.

 

Vo výbornej forme sa predstavila aj Barbora Tomanová, ktorá medzi o rok staršími juniorkami získala jednu striebornú a jednu bronzovú medailu a pomohla k ďalším medailovým umiestneniam Slovenska v štafetách.

 

 

Barbora naviac zaplávala v disciplíne 50 metrov voľný spôsob slovenský rekord 13-ročných žiačok časom 27,39 s. Barbora Tomanová a Tomáš Púchly sa stali najúspešnejšími slovenskými plavcami týchto pretekov.

 

 

Nové osobné rekordy si vo všetkých štartoch vytvoril Adam Halas. Po veľkom zlepšení obsadil v disciplíne dvesto metrov polohové preteky piate miesto.

 

RASTISLAV HLAVATÝ

prispievatelia | 9.5.2014 | Plávanie | https://www.trnavskyhlas.sk