V Trnave zverejňujú zápisnice z rokovania výborov mestkých častí len opatrne

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/13304-v-trnave-zverejnuju-zapisnice-z-rokovania-vyborov-mestkych-casti-len-opatrne/v-trnave-zverejnuju-zapisnice-z-rokovania-vyborov-mestkych-casti-len-opatrne/

Zápisnice z rokovania výborov mestských častí začala radnica zverejňovať až na základe požiadavky aktivistky.

Ilustračné foto: shutterstock.com

 

Trnava začala až tento týždeň na svojej internetovej stránke zverejňovať zápisnice z rokovania výborov jednotlivých mestských častí. Radnicu k tomuto kroku dotlačila občianska aktivistka Andrea Pallang.

 

Mestská rada však rozhodla, že na internet sa dostanú len zápisnice z tohto roka.

 

Mestský úrad podľa jeho prednostky Hany Dienerovej v tomto prípade nemôže urobiť viac, pretože podľa štatútu mesta činnosť výborov v mestských častiach koordinuje primátor a mestská rada.

 

,,Obrátila som sa preto na poslancov mestskej rady, ktorí rozhodli, že na webovom portáli mesta Trnava zverejníme zápisnice z rokovaní výborov mestských častí uskutočnených v tomto roku, teda od 1. januára 2014,“ napísala aktivistke Dienerová.

 

Pallang žiadala zverejniť zápisnice z celého aktuálneho volebného obdobia. Trnava je rozdelená na šesť mestských častí, ich výbory spolupracujú s mestským úradom, nemajú však veľké právomoci.

 

Pallang mestský úrad žiadala aj o zverejňovanie všetkých požiadaviek, s ktorými sa obyvatelia obracajú na mestský úrad, no nepochodila.

 

,,Pri komunikácii mesta s občanmi, predmetom ktorej je celé spektrum rôznych problémov, nejde o verejné informácie a preto ich nebudeme zverejňovať,“ uviedla prednostka mestského úradu.

 

SITA

prispievatelia | 24.5.2014 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk