Spartakovci pokorili slovanistov, trnavské ragby sa posúva dopredu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/13404-spartakovci-pokorili-slovanistov-trnavske-ragby-sa-posuva-dopredu/spartakovci-pokorili-slovanistov-trnavske-ragby-sa-posuva-dopredu/

Rugby Club Spartak Trnava dokázal v nedeľu nadviazať na posledné ligové kolo, ktoré sa uskutočnilo v Trnave a druhýkrát po sebe sa stal víťazom turnaja v sedmičkovom ragby.

Ilustračné foto: shutterstock.com

 

Trnavčania dokonca v Žiline dokázali poraziť svojho večného rivala Slovan Bratislava. V tabuľke sa tak RC Spartak prebojoval na druhú priečku. Má rovnaký počet bodov ako Košice, no lepšie vzájomné zápasy.


RC Spartak v Žiline reprezentovali: Ján Székely, Matej Minárik, Miloš Ťažký, Ján Žák, Peter Vrbovský, Michal Benda, Ladislav Čapkovič, Lukáš Hullman, Maxime Renard, Lukáš Koštial a Daniel Kučavík.


Kolo v Žiline bolo zaujímavé aj tým, že v Žiline sa cez víkend uskutočnil reprezentačný kemp pre slovenských hráčov, ktorí bojovali o nomináciu na sedmičkové majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v Českej republike.


Z červeno-čiernych sa v reprezentačnom výbere na turnaji predstavili Ján Székely, Matej Minárik a Miloš Ťažký. Každý z nich sa na turnaji prezentoval výbornými výkonmi a tvrdo zabojovali o nomináciu.

 

Trnavská výprava na turnaji v Žiline. Foto: archív RC Spartak


V prvom stretnutí podujatia Trnavčania zdolali Košice 26:14, keď prím hrali s bodmi Székely, Žák a Ťažký.


Zápas proti domácim medveďom zo Žiliny zvládla Trnava výborne (víťazstvo 33:7), keď v celom zápase jednoznačne dominovala a hosťom dovolila len jednu päťku, ktorá padla po nešťastnom odraze šišky.


Po dvoch výhrach Trnavčania zjavne podcenili Bardejovom, no po zlepšenom výkone v druhom polčase napokon suverénne vyhrali.


V derby proti Slovanu Bratislava sa od úvodu stretnutia hralo ragby prevažne v strede ihriska a mužstvá sa navzájom nepúšťali do svojej "dvadsaťdvojky". Výborne skladali najmä Hullman so Žákom.


Trnavčania sa dostali do vedenia, keď Michal Ťažký položil tesne pred polčasom päťku a Ján Székely následne premenil konverziu.


Slovanisti v úvode druhého dejstva znížili na 7:5, ale potom už tón udával Spartak a nepustil Bratislavčanov takmer k šiške.

 

Do dobrej pozície sa dostal Žák, ale vytúžené druhé položenie padlo až z následnej akcie medzi Minárikom a Ťažkým, keď druhý menovaný položil svoju druhú paťku v zápase. Rovnaký hráč potom zavŕšil svoju one man show tretím položením a zariadil víťazstvo 21:5.


"V tomto zápase to bolo hlavne o tímovej hre a držaní si svojej pozície, obrannej línie a poctivých skládkach. Hrali sme kolektívnejšie ako Slovan a preto sme zvíťazili. Boli sme bojovnejší a na ihrisku sme nechali srdce. Toto je odmena pre celý klub, ale boj ešte nekončí," povedal hrajúci tréner RC Spartak Ján Székely.

 

Výsledky spartakovcov:
RC Spartak Trnava - RC Slávia TUKE 26:14
Body: Székely 11, Žák 10, Ťažký 5


RC Spartak Trnava - RC Bears Žilina 33:7
Body: Székely 11, Minárik 10, Benda 5, Čapkovič 5, Koštial 2


RC Spartak Trnava - RC Warriors Bardejov 26:0
Body: Székely 11, Žák 5, Minárik 5, Renard 5


RC Spartak Trnava - RC Slovan Bratislava 21:5
Body: Ťažký 15, Székely 6
 

LUKÁŠ KOŠTIAL, jkr

prispievatelia | 4.6.2014 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk