Ragbisti Spartaka Trnava majú za sebou historický krok. Mužstvo vstúpilo do rakúskej Landesligy NO víťazstvom nad RC Krems 38:25.

Trnavský zadák Maxime Renard preniká do útoku.

Súper z tretej najvyššej rakúskej ligy prišiel s nízkym počtom hráčov, ktorý nestačí na pätnástkové ragby. Trnavský tím však kolegiálne ponúkol súperovi z Kremsu pomoc v podobe vlastných hráčov.

Prvý polčas bol viac rozhádzaný, obidvaja súperi mali veľa prehodov a technických chýb. Krems sa dostal dva krát do vedenia, ale Spartak vyhral prvý polčas 12:10.

V druhom polčase hra domácich vyzerala lepšie a postupne zvyšovali svoj náskok. Po dueli červeno-čierni mohli oslavovať víťazstvo 38:25.

RC Spartak Trnava – Rugby club Krems 38:25 (12:10)
Zostava RC Spartak Trnava: Sádecký, Vrbovský, Koštial, Čapkovič, Žák, Bolla, Minárik, Székely, Benda, Ťažký, Hullman, Cimetiére, Renard
Striedali: Gregorovič, Azuara, Baláž

Miloša Ťažkého (vľavo) zastavili v poslednej chvíli.

Michal Benda (vľavo) zastavuje unikajúceho súpera.

Lukáš Koštial (vľavo) pri prechode cez súpera.

Tzv. mlyn.

Trnavský tím po víťaznom zápase.

Spoločná fotografia aj so súperovými hráčmi.

TEXT A FOTO: LUKÁŠ GRINAJ

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor sa venuje fotografii. Na profesionálnej báze spolupracuje s agentúrou TASR, ale i regionálnymi či celoslovenskými médiami.

Venuje sa zaznamenávaniu rôznych spoločenských akcií a eventov. Robí aj svadobné fotografie a jeho špeciálnou záľubou je športová fotografia. Jeho momentky zo zápasov Spartaka Trnava pravidelne publikuje oficiálna webová stránka klubu www.spartak.sk

Vyštudoval odbor elektroenergetika na Slovenskej technickej univerzite Fakulty elektrotechniky a informatiky v Bratislave, momentálne pokračuje v doktorandskom štúdiu.

Kontakt: 0908 119 104, lukas.grinaj@gmail.com