Stalo sa pred piatimi rokmi: V Trnave plánovali stavať akvapark, v Orolskej záhrade zamrzla žena

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 26.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/14486-stalo-sa-pred-piatimi-rokmi-v-trnave-planovali-stavat-akvapark-v-orolskej-zahrade-zamrzla-zena/stalo-sa-pred-piatimi-rokmi-v-trnave-planovali-stavat-akvapark-v-orolskej-zahrade-zamrzla-zena/

"Rekonštrukcia pešej zóny sa odkladá," znel jeden z titulkov na titulnej stránke Trnavského hlasu pred piatimi rokmi. Písal sa 22. október 2009.

Zámer s vybudovaním akvaparku v lokalite sa napokon neuskutočnil.


Mesto rátalo až s dvadsať percentným výpadkom podielových daní, úver na investičné akcie si nebralo, aby sa nezadĺžilo.

 

"Nechceme ísť cestou Košíc, ktoré sa bombastickými projektmi zadĺžili. Aj preto sa rekonštrukcia pešej zóny odkladá. Peniaze radšej investujeme do zlepšovania dopravy v meste," vravel vtedajší viceprimátor Jozef Pobiecký.


Na poliklinike nainštalovali nový senzorový kamerový systém s napojením na SBS službu, ktorý mal zabrániť opakovanému vykrádaniu objektu zlodejmi. Od začiatku roka sa do budovy vlámali dlhoprstí trikrát.


Mestskí policajti mali kuriózny výjazd. Občania ich privolali, aby odchytili na ulici voľne sa pohybujujúce kozy a vlčiaka.


Spoločnosť Divus building, s.r.o. avizovala vybudovanie prvého akvaparku v Trnave. Stavať sa malo medzi Kamenným mlynom a Bielym Kostolom.

 

Súčasťou projektu malo byť aj fitnesscentrum, wellnes a sauny. Financovať ho chceli z eurofondov a stavba mala byť hotová do leta 2011.


Redakcia v aktuálnom čísle poukázala aj na nelichotivý stav železničnej stanice a redaktori zároveň vizionársky konštatovali, že na sídlisku Na hlinách síce pribudlo 62 nových parkovacích miest, problém s parkovaním to však dlhodobo nevyrieši.


Výrazné ochladenie pripravilo o život 16. októbra bezdomovkyňu. Nevládne telo 42-ročnej Oxany z Ruska našli v Orolskej záhrade.


Krimi rubrika informovala aj o rozsudku nad Jozefom Kafríkom zo Zemianskych Sadov. Súd mu udelil 22-ročné väzenie s maximálnym stupňom ochrany.

 

"V auguste 2008 zamkol svoju manželku Oľgu v letnej kuchyni domu, kde už predtým nechal unikať plyn. Následkom výbuchu jeho manželka zahynula v troskách domu. Kým ju hľadali záchranári, sedel so svojimi vecami v neďalekom broskyňovom sade a čakal, ako sa situácia vyvinie."


V Hrnčiarovciach nad Parnou spísali petíciu za odklonenie premávky z obce, občania Bolerázu sa sťažovali na neriešenie problému so skládkou komunálneho odpadu, ktorá spadala pod mesto Trnava.


Boxer Tibor Kružel si priniesol ocenenie z Bosny a Hercegoviny, keď prehral až vo finále váhovej kategórie do 69 kilogramov s Balázsom Bacskaiom z Maďarska.


Spartakovci sa po prehre 1:2 s Nitrou pripravovali na derby s bratislavským Slovanom. Novým kapitánom tímu sa stal Kamil Kopúnek, pásku prebral po Petrovi Doležajovi.


Vedúci B-mužstva andelov Stanislav Šimko zažíval už svoju dvadsiatu sezónu vo funkcii.

 

Comeback na palubovky zaznamenal vtedy 41-ročný hádzanár Ondrej Sakár, HK 47 Trnava viedol ako hrajúci tréner, na lavičke mu sekundoval Ľubomír Ivanovič.


Križovany vyhrali v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži nad Drahovcami 6:0, na vedúci Zvončín strácali naďalej tri body.

 

"Som presvedčený, že len silný mančaft, ktorý dokáže hrať bez prehry, postúpi," prognózoval vývoj sezóny kouč Križovian Ján Belko.

Ján Král | 23.10.2014 | Retro | https://www.trnavskyhlas.sk