Trnavskí plavci vstúpili do novej sezóny výbornými výkonmi

Plavci STU Trnava na začiatku novej sezóny úspešne reprezentovali Trnavu na Slovensku i v zahraničí.

Barbara Bartovičová. Foto: Peter Sukeník

V úvode októbra štartovali žiaci, juniori a seniori plaveckého klubu STU Trnava na Veľkej cene Púchova. V konkurencii 300 plavcov zo 41 plaveckých klubov sa trnavskí plavci nestratili.

Najlepšie umiestnenie sa podarilo zaplávať juniorským reprezentantom SR Barbore Tomanovej, Tomášovi Púchlemu (obaja ŠG J. Herdu) a Barbare Bartovičovej.

Barbora Tomanová zvíťazila tri krát, naviac v disciplínach 50 metrov znak i voľný spôsob vytvorila slovenský rekord trinásťročných žiačok.

Výborné výkony zaplával aj Tomáš Púchly, ktorý zvíťazil medzi staršími plavcami v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob.

Tomáš Púchly. Foto: Peter Sukeník, archív PK STU Trnava

Barbara Bartovičová si vyplávala zlatú medailu v disciplíne 200 metrov polohové preteky.

Medzi medailistov sa zaradil aj ďalší juniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý obsadil tretie miesto v disciplíne 200 polohové preteky.

Barbora Križanová skončila na výbornom treťom mieste na 100 metrov polohové preteky.

Z mladších plavcov sa na stupne víťazov prebojoval Michal Uhlík v disciplíne 100 metrov prsia.

Barbora Tomanová. Foto: Peter Sukeník, archív PK STU Trnava

V dňoch 10. – 12. októbra sa v juniorskom reprezentačnom výbere Slovenska predstavili Barbora Tomanová a Barbara Bartovičová na medzinárodných plaveckých pretekoch Plzeňské šprinty za účasti 550 plavcov z Čiech, Maďarska a Slovenska.

V silnej konkurencii sa obidve plavkyne STU Trnava postarali o výborné výkony.

Barbora Tomanová (ŠG) zlepšila vo všetkých disciplínach svoje osobné rekordy a v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob a 50 metrov znak vytvorila štyri slovenské rekordy trinásťročných žiačok a obsadila výborné tretie miesto.

Výbornú výkonnosť potvrdila aj Barbara Bartovičová v polohovkových disciplínach s veľkými osobnými rekordmi a štvrtým miestom.