RETRO: Doprava v Trnave kolabovala, Spartak remizoval na Slovane

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 20.10.2020
https://www.trnavskyhlas.sk/c/14541-retro-doprava-v-trnave-kolabovala-spartak-remizoval-na-slovane/retro-doprava-v-trnave-kolabovala-spartak-remizoval-na-slovane.htm

„Sociológia stratí akreditáciu,“ predikoval názov článku v Trnavskom hlase z 29. októbra 2009.

Foto: jam

Príčinou straty akreditácie bol odchod odborného garanta odboru. Trnavská univerzita hľadala nového, čo potvrdil aj rektor Martin Mišút.


Naša redakcia aj všetky slovenské rádia upozorňovali na kritickú dopravnú situáciu v meste. Premávku paralyzovalo uzavretie nadjazdu nad železničnou trasou. Most spevňovali, aby po ňom mohli prepraviť nadrozmerný náklad – tri generátory pre paroplynovú elektráreň v Malženiciach.


Mestskí poslanci rozhodli o tom, že zamestnanci mesta nedostanú trinásty plat. Trnava tak mala ušetriť asi 332-tisíc eur. Redaktorka poukázala aj na fakt, že práve poslanci mestského zastupiteľstva dostanú ako satisfakciu koncoročné odmeny. Padlo na nich 66 tisíc eur.


V Suchej nad Parnou zrušili policajti marihuanovú záhradu istého občana z Vietmanu. Okrem pestovania zakázanej rastliny, odoberal „podnikateľ“ aj nelegálne elektrinu.


Trnavský hlas informoval aj o treste dvanásť a pol roka pre mladého muža z Ostrova za prepady predavačiek.


Trnavčan Allan Mikušek vyrozprával ako sníval o domčeku na samote a nie o byte v meste. V celostranovom rozhovore spomenul aj to, že mu vadí ako ho každý kvôli hudbe automaticky spája s koňmi.


Redakcia športu informovala o plánovanom budovaní zavlažovacieho systému na trnavskej Lokomotíve.


Spartak vybojoval bod na Slovane po výsledku 1:1 (góly Masaryk - Procházka) a jeho hráči sa chystali na domáci duel proti Žiline.

 

Bejzbalisti Angels Trnava sa po desiaty raz stali majstrami Slovenska. Vo finále zdolali Spiders Bratislava 3:2 na zápasy, v rozhodujúcom vyhrali 7:3.


V článku Peripetie brankárskych talentov Spartaka sa tréner trnavskej sedemnástky Marián Kopčan tešil z návratu opory Dobrivoja Rusova. Ten bol vtedy v Spartaku na hosťovaní z Lokomotívy.


Dorastenci Kátloviec zaknihovali 47 zápas bez prehry na domácom ihrisku v rade.

 

jam

prispievatelia | 30.10.2014 | Retro | https://www.trnavskyhlas.sk