RECEPT NA VÍKEND: Poctivé tiramisu zachutí každému

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/14673-recept-na-vikend-poctive-tiramisu-zachuti-kazdemu/recept-na-vikend-poctive-tiramisu-zachuti-kazdemu/

Keď čakáte návštevu a chcete ponúknuť niečo naozaj veľmi dobré, tiramisu nikdy nesklame. Je síce dosť kalorické, ale tá chuť za to stojí.

Foto: k a m

 

Najskôr si uvaríme silné espreso, asi dvojdecové, a rozpustíme v ňom 50 gramov trstinového alebo obyčajného cukru. Primiešame 0,4-ku amareta a necháme vychladnúť.


Dva źĺtky zmiešame s ďalším 0,4 dl amaretta a 60 g práškového cukru. Šľaháme metličkou nad parou pár minút, kým sa cukor nerozpustí, ale pozor, aby nám nevznikla praženica.

 

Tiež necháme vychladnúť. Pol kila mascarpone rozmiešame s 300 g kyslej smotany a žĺtkovou hmotou. Piškótami vyložíme dno jenskej misy alebo otváracej tortovej formy. Pokvapkáme ich rovnomerne polovicou kávy.

 

Na to natrieme polovicu krému. Opäť poukladáme piškóty a pokvapkáme zvyškom kávy. Natrieme zvyšok krému, zarovnáme a posypeme kakaom. A dáme do chladničky na niekoľko hodín, najlepšie na noc, aby sa chute spojili.

 

Páči sa vám tento recept? Viac dobrôt nájdete na mozessavydavat.sk

 

 

prispievatelia | 16.11.2014 | Recepty | https://www.trnavskyhlas.sk