Blog Dušana Radolského: Gliwice môžu otvoriť Rusovovi dvere do špičkových súťaží

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/15073-blog-dusana-radolskeho-gliwice-mozu-otvorit-rusovovi-dvere-do-spickovych-sutazi/blog-dusana-radolskeho-gliwice-mozu-otvorit-rusovovi-dvere-do-spickovych-sutazi/

Brankár Spartaka Trnava Dobrivoj Rusov prestúpil do poľského Piastu Gliwice. Neprekvapilo ma, že klub od našich severných susedov siahol po slovenskom brankárovi.

Dobrivoj Rusov (vľavo) ešte vo farbách Spartaka. Od pondelka už zarezáva v Poľsku. Foto: Ján Král

 

Naši gólmani majú v Poľsku veľmi dobré meno. V Legii to začal Mucha, Kuciak v tom pokračuje. V Slasku Vroclaw chytal v majstrovskej ére Kelemen. V krajine pôsobili aj bratia Peškovičovci, Mucha starší, Zajac tam chytá dodnes...

 

Slovenskí i českí brankári majú na poľskom trhu enormné renomé. Keď Poliaci dostanú do rúk dobrého brankára, bez váhania ho angažujú.

 

Poľská liga má určite vyššiu úroveň ako naša. V Gliwiciach vybudovali krásny štadión, býva tam dobrá divácka kulisa, mesto leží vo veľkom a silnom regióne, blízko sú Katovice, Zabrze či Chorzów. Hrá sa tam množstvo derby zápasov, Dobrivoj zažije skvelú futbalovú atmosféru.

 

Prajem mu, aby sa mu pôsobenie v zahraničí vydarilo. Určite nespravil zlý krok, pretože poľská liga už ponúkla do vyspelej Európy hráčov ako sú Lewandovski, Pisczek, Blasczykovski, brankárov Szczęsneho či Fabianskeho, ktorí teraz hrávajú v Nemecku či Anglicku.

 

Ekstraklasa je sledovaná a ak bude Rusov chytávať a bude oporou svojho tímu, má otvorené dvere do špičkových súťaží. Vnímam tento prestup ako postupný krok v jeho kariére, ktorý ho môže posunúť ďalej.


DUŠAN RADOLSKÝ

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Autor je futbalovým trénerom, pôsobil vo viacerých slovenských kluboch, najvýznamnejšími štáciami boli 1.FC Košice, Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava.

 

Viedol úspešnú slovenskú dvadsaťjednotku, ktorá skončila na majstrovstvách Európy na štvrtom mieste a kvalifikovala sa na olympijské hry v Sydney.


Trénoval aj v Dubaji, výraznú stopu zanechal v tímoch z Českej republiky (Olomouc, Hradec Králové, Slovácko) a v meno si urobil aj v Poľsku, kde viedol Dyskoboliu Grodzisk, Ruch Chorzów, Poloniu Varšava či LKS Nieciecza.


Rodený Trnavčan oslávil 13. novembra 64 rokov.

prispievatelia | 16.1.2015 | Dušan Radolský | https://www.trnavskyhlas.sk