NÁZORY: Ocenenie pre Jozefa Adamca je v najlepších rukách

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 18.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/15435-nazory-ocenenie-pre-jozefa-adamca-je-v-najlepsich-rukach/nazory-ocenenie-pre-jozefa-adamca-je-v-najlepsich-rukach/

Jozef Adamec bol vždy nositeľom emócií. Rozdával ich na ihrisku i mimo neho. Najprv ako fenomenálny hráč, neskôr ako tréner, teraz z pozície futbalovej legendy.

Jozef Adamec počas slávnostného aktu. Foto: Ján Král


A tak ako v diskusii platí, že na každý argument existuje protiargument, tak fanúšikovia Adamca za jeho prejav buď milovali, alebo ho vnímali kontroverzne. Rešpekt však žal vždy a na všetkých frontoch.


Jeho futbalové schopnosti sú nezabudnuteľné, nielen svojimi gólmi sa výraznou mierou postaral o to, že v srdciach trnavských futbalových fanúšikov je zasiata neskonalá láska ku klubu.


Pretože i vďaka jeho famóznej ľavačke sa z generácie na generáciu posúva odkaz o družine trénera Antona Malatinského, chýr o svetovej futbalovej kvalite mien ako Adamec, Dobiaš či Kuna, ktorí so spoluhráčmi posunuli dovtedy malé mesto do nadnárodného vnímania.


V nedeľu popoludní v sále Marianum udelili predstavitelia radnice Jozefovi Adamcovi čestné občianstvo mesta Trnava.


Potom čo pridal svoj podpis do pamätnej knihy ocenených osobností, potlesk v sále sa začal stupňovať. A neprestával a neprestával... Keď začali prítomní vstávať a pokračovali v aplauze postojačky, Jozef Adamec sa neubránil slzám dojatia.


Bol to silný moment sťahujúci hrdlo. V tom okamihu sa miesili pokora, úcta,  vďačnosť a pocit, že Trnava môže byť na svoju futbalovú ikonu oprávnene hrdá.


Na trnavskom magistráte sa rozhodli správne, uctili si skutočnú persónu, niet o tom najmenších pochýb.

Ján Král | 2.3.2015 | Futbalová téma | https://www.trnavskyhlas.sk