Trnava a okolité obce zažijú počas víkendu jazdu historických vozidiel

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 12.4.2024
https://www.trnavskyhlas.sk/c/16722-trnava-a-okolite-obce-zaziju-pocas-vikendu-jazdu-historickych-vozidiel/trnava-a-okolite-obce-zaziju-pocas-vikendu-jazdu-historickych-vozidiel/

Klub historických vozidiel Oldtimer Trnava organizuje jazdu veteránov s názvom Trnavských 100 kilometrov už po osemnásty raz. Na medzinárodnom podujatí sa predstavia aj unikátne exempláre.

Podujatie lákalo na nádherné veterány aj po minulé roky. Foto: archív TH

 

Počas nadchádzajúceho víkendu budú Trnavu a okolie brázdiť historické veterány. Klub historických vozidiel Oldtimer Trnava organizuje už osemnásty ročník podujatia s názvom Trnavských 100 kilometrov.

 

„Štartujeme v piatok 14. augusta o 10.00 na Hviezdoslavovej ulici. Na trasu sa vydá 46 áut a 21 motockylov. Prvá, piatková trasa, povedie z Trnavy cez Dolné Dubové, Chtelnicu, Vrbové, Krajné, Myjavu, Poradie, Hrachovište, Starú Turú, Čachtice a Vrbové až na smolenický zámok. Sobotná zavedie nablýskané veterány zo Smoleníc cez Lošonec, Doľany, Borovú, a Trnavu späť cez Suchú a Horné Orešany späť do Smoleníc,“ vraví spoluorganizátor akcie Miloš Krištofík.

 

Verejnosť si môže tieto skvosty pozrieť zblízka v piatok na námestí v Chtelnici, o deň neskôr v popoludňajších hodinách pred trnavskou reštauráciou Relax (od 12.00 do 16.00) a neskôr pred obecným úradom v Horných Orešanoch.

 

„Podobne ako v minulých ročníkoch nejde o žiadnu rýchlostnú súťaž, dôležité je, aby si všetci podujatie užili a tak ľudia ako aj stroje zvládli nástrahy horúceho počasia, ktoré na Slovensku v týchto dňoch panuje.

Účasť bude už tradične medzinárodná, na trati budú môcť diváci vidieť aj unikátne exempláre z obdobia spred druhej svetovej vojny,“ dodal Krištofík.

Piatková trasa je dlhá približne 175 kilometrov a sobotná zhruba 65 kilometrov.

 

 

 

Detailná trasa podujatia Trnavských 100 kilometrov 2015

Piatok 14. augusta:
Trnava, Hviezdoslavova ulica, 10.00
Dolné Dubové
Chtelnica – výstava
Vrbové
Krajné
Myjava
Poriadie
Hrachovište
Stará Turá
Hrachovište
Čachtice
Vrbové
Smolenice - zámok


sobota 15. augusta:
Smolenice - zámok, 9.30
Lošonec
Doľany
Borová
Trnava - parkovisko pred Relaxom od 12.00 do 16.00
Suchá and Parnou
Horné Orešany - výstava
Smolenice
 

jam

prispievatelia | 12.8.2015 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk