Ragbisti Spartaka v úvode pätnástkovej ligy podľahli Košiciam

Pod vysokú prehru sa podpísalo viacero chýb mužstva.

Momentka zo súboji Košíc s Trnavou. Spartakovci sa snažia zastaviť útok východniarov. Foto: Lukáš Grinaj

Ragbistom Spartaka Trnava vstup do novej sezóne pätnástkovej ligy nevyšiel. V úvodnom kole podľahli súperovi z Košíc 3:35.

Duel sa hral na ihrisku na Slávii, hostia boli od úvodu lepším celkom, najmä v "ruckoch", kde Trnavčania strácali lopty, dôsledkom čoho už cez polčas prehrávali 3:19.

"Robili sme veľa priestupkov, z čoho pramenili trestné kopy proti nám a Košice to umne využívali. V druhom polčase sme hrali 20 minút oslabení za žlté karty, Košice to potrestali a zvýšili náskok," zhodnotil hráč RC Spartak Trnava Lukáš Koštial.

Lepšie sa darí červeno-čiernym zatiaľ v sedmičkovej lige v ragby. V prvom kole zdolali Slovan Bratislava, RK Bratislava, Žilinu aj Bardejov, pričom podľahli len Košiciam.

Súťaž pokračuje v sobotu druhým kolom v Žiline, v pätnástkovom ragby čaká na spartakovcov v závere októbra duel na bratislavskom Slovane.