František Šulc vydržal bez hádzanej iba pol roka, do súťažného kolotoča sa vracia v Šali

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.10.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/17937-frantisek-sulc-vydrzal-bez-hadzanej-iba-pol-roka-do-sutazneho-kolotoca-sa-vracia-v-sali/frantisek-sulc-vydrzal-bez-hadzanej-iba-pol-roka-do-sutazneho-kolotoca-sa-vracia-v-sali/

Hádzanári HKM Šaľa majú hviezdnu posilu.

Vo výskoku František Šulc. Foto: www.officeprint.sk

 

Bývalý vynikajúci slovenský reprezentant František Šulc ml. sa vracia na hádzanárskej palubovky. Tridsaťsedemročný kanonier ukončil minulý rok v júni aktívnu hráčsku kariéru, ktorú zavŕšil pôsobením v katarskom tíme Lekhwiya Sport Club.

 

Bez hádzanej však vydržal len vyše pol roka, keďže odteraz si bude obliekať dres účastníka najvyššej slovenskej súťaže HKM Šaľa.

 

Ambiciózny extraligový klub túžiaci po postupe do semifinále play-off oznámil angažovanie skúseného hráča vo štvrtok prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej prezentácie aj s fotografiou F. Šulca, ktorý zapózoval s tmavomodrým šalianskym dresom.


Šulc do januára 2014 pôsobil v maďarskom Picku Szeged a potom zamieril do arabského sveta. Počas svojej kariéry hrával aj za slovenské kluby ŠKP Bratislava, HK Topoľcany, HC Štart Nové Zámky, HK 47 Trnava, v Nemecku za SG Leutershausen, TSG Friesenheim, HSG Düsseldorf.

 

Skúsená ľavá či stredná spojka dokazovala svoje strelecké schopnosti na jednotlivých pôsobiskách i na medzinárodnej scéne.

 

V sezóne 2011/2012 bol syn bývalého úspešného hráča i trénera rovnakého mena so 69 gólmi najlepším kanonierom skupinovej fázy Ligy majstrov mužov a v nasledujúcom ročníku 2012/2013 mu v poradí strelcov po rovnakej fáze prestížnej súťaže patrila so 62 presnými zásahmi 3. priečka. 


František Šulc ml. sa v drese mužskej reprezentácie Slovenska pod vedením kouča Zoltána Heistera predstavil na ME 2008 v Nórsku (16.), MS 2009 v Chorvátsku (10.) a MS 2011 vo Švédsku (17.).

 

Za národný tím si naposledy zahral 15. júna 2013 v stretnutí neúspešnej kvalifikácie ME 2014, keď práve v Szegede prispel 8 gólmi k výhre SR nad domácim Maďarskom 31:30.

 

SITA

prispievatelia | 15.1.2016 | Hádzaná | https://www.trnavskyhlas.sk